Najnowsze

Koert Dekker nowym prezesem PGA Polska

Po ponad 5 latach pełnienia funkcji prezesa zarządu PGA Polska, Stefan van Herpen rezygnuje – z dniem 13 kwietnia – z zajmowanego stanowiska. Nowym prezesem  zostanie Koert Dekker.

[…]

Forum TOP100 już za kilka dni

Do konferencji Forum TOP100, która odbędzie się 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy, pozostało jedynie kilka dni. Szczegółowy program, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Forum

[…]

Auto Fus Group ponownie z MINI

Warszawski dealer marek BMW (samochody i motocykle), Rolls-Royce i Alpina – Auto Fus Group – powrócił do sprzedaży brytyjskiej marki MINI. Salon powstał w kompleksie przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie.

[…]

Wiadomości


Inchcape z pop-up storem

Liczba obiektów typu pop-up store rośnie. W lutym, w warszawskiej galerii handlowej Blue City, uruchomiła taki punkt firma Inchcape Motor Polska, dealer marek BMW i MINI.

[…]

Nowe trendy w sprzedaży aut – prelekcja Emmanuela Labiego podczas Forum TOP100

Do konferencji Forum TOP100, która odbędzie się 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy pozostały już tylko dwa tygodnie. Forum TOP100 to spotkanie największych polskich dealerów, którzy – wraz z ekspertami – będą dyskutować o tym, jak najlepiej i najskuteczniej rozwijać dealerskie biznesy, a także jakie światowe trendy będą decydować o powodzeniu polskich dealerów w najbliższych latach.

[…]

Grupa Wróbel inwestuje w Mazdę

Grupa Wróbel otworzyła w marcu trzeci salon Mazdy – tym razem w Długołęce koło Wrocławia. Budowa rozpoczęła się w maju 2017 r. Na 1,6 hektarowej działce powstał obiekt o powierzchni ponad 2200 m2.

[…]

Pascal Haubenreisser jednym z zagranicznych gości tegorocznego Forum TOP100

Już 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbędzie się dziesiąte, jubileuszowe Forum TOP100 – spotkanie największych polskich dealerów, którzy – wraz z ekspertami – będą dyskutować o tym, jak najlepiej i najskuteczniej rozwijać dealerskie biznesy, a także jakie światowe trendy będą decydować o powodzeniu polskich dealerów w najbliższych latach.

[…]

Duda-Cars buduje salon dla dostawczaków i klasyków

Firma Duda-Cars, wywodzący się z Wielkopolski dealer marki Mercedes-Benz, rozpoczęła budowę nowego obiektu o powierzchni ponad 8 tys. m2. Inwestycja zlokalizowana jest w podpoznańskim Golęczewie. Firma realizuje ją głównie z myślą o autach dostawczych, zabytkowych i nowoczesnej blacharni-lakierni.

[…]

83 proc. dealerów ma problem z cenami transferowymi

Duża część dealerów dokonuje transakcji z podmiotami powiązanymi. Dotyczy to przede wszystkim przypadków wynajmu nieruchomości (salonów dealerskich), sprzedaży i/lub wynajmu samochodów (w tym reeksportu), świadczenia usług serwisowych, centrów usług wspólnych lub grupowego zakupu towarów, w tym wyposażenia biura. Jeśli suma transakcji dokonywanych przez dealerów z podmiotami powiązanymi przekracza określone progi, to zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą oni przygotować dokumentację cen transferowych oraz złożyć stosowne oświadczenia do Urzędu Skarbowego. […]

Marek Zuber gościem specjalnym Forum TOP100

Już 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbędzie się dziesiąte, jubileuszowe Forum TOP100 – spotkanie największych polskich dealerów, którzy – wraz z ekspertami – będą dyskutować o tym, jak najlepiej i najskuteczniej rozwijać dealerskie biznesy, a także jakie światowe trendy będą decydować o powodzeniu polskich dealerów w najbliższych latach.

[…]

Forum TOP100 – tam, gdzie wyznacza się trendy

Już 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbędzie się dziesiąte, jubileuszowe Forum TOP100 – spotkanie największych polskich dealerów, którzy – wraz z ekspertami – będą dyskutować o tym, jak najlepiej i najskuteczniej rozwijać dealerskie biznesy, a także jakie światowe trendy będą decydować o powodzeniu polskich dealerów w najbliższych latach. […]

Rusza pierwsza w Polsce dealerska platforma aukcyjna B2B

http://b2b.piamarket.pl – to adres platformy, zajmującej się hurtową sprzedażą i remarketingiem pojazdów. Dedykowana jest ona profesjonalistom, którzy po zarejestrowaniu będą mogli licytować samochody z magazynów Porsche Inter Auto Polska. To pierwszy tego typu projekt w Polsce realizowany przez autoryzowanego dealera samochodów. […]

Stabilna Bydgoszcz

W ramach „terenowych” spotkań z dealerami, jeszcze w ubiegłym roku, odwiedziliśmy Bydgoszcz. A to rynek naprawdę ciekawy – miasto liczy ponad 350 tys. mieszkańców, a poza Hyundaiem, Skodą i Volkswagenem nie ma tam marki, która miałaby dwóch odrębnych dealerów.

[…]

Rynek ma się dobrze, ale musimy być ostrożni

Jeśli prawne i biznesowe otoczenie się nie zmieni, rynek premium jest bezpieczny. Ale umacnianie biznesu premium wymaga myślenia zarówno o sprzedaży nowych aut, jak i o posprzedaży oraz autach używanych – mówi Christoph Aringer, prezes zarządu Porsche Inter Auto Polska.

[…]

Z Elektrowni do dealerki

Opolska firma Eltrans, odkąd zainwestowała w motoryzację, co kilka lat dokłada do swojego biznesu kolejną „nogę”. Mimo niełatwego startu i ostrzeżeń w rodzaju: „to nie może się udać”, robi to z naprawdę niezłym skutkiem.

[…]

Keller z pełną koncesją Dacii i Renault

Firma Keller od 1991 r. współpracowała z koncernem Renault jako agent. Zmieniło się to w listopadzie br., kiedy została pełnoprawnym koncesjonerem marek Dacia i Renault. Zmiana statusu dealerskiego powiązana była z wybudowaniem przez dealera nowego salonu marki Renault w Gliwicach. 

[…]

Nowy Ford w Krakowie

Na dealerskiej mapie Krakowa pojawił się z początkiem grudnia nowy salon marki Ford, działający pod szyldem NH Motors. Obiekt znajduje się w dzielnicy Nowa Huta przy ul. Okulickiego, w północno-wschodniej części aglomeracji krakowskiej.

[…]

Salon Auto Reve otwarty na nowo

Firma Auto Reve, toruński dealer samochodów marek Renault i Dacia, zakończyła przebudowę salonu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Oficjalne otwarcie zmodernizowanego obiektu, połączone z prezentacją nowego Renault Koleos, odbyło się w październiku.

[…]

Witman wybuduje osobny salon dla AMG

W Trójmieście powstanie pierwszy w Polsce samodzielny showroom marki AMG, sportowego sub-brandu Mercedes-Benz. Wybuduje go firma Witman, gdański dealer niemieckiego producenta. Obiekt ma zostać otwarty latem 2018 roku.

[…]

Grupa Lellek z SEAT-em w Opolu

Grupa Lellek do niedawna sprzedawała i serwisowała samochody marki SEAT w dwóch lokalizacjach: Gliwicach i Nysie. Działalność tego drugiego salonu była jednak sukcesywnie wygaszana. Powodem było przeniesienie autoryzacji do oddalonego o niespełna 60 km Opola, gdzie marka dołączyła do Centrum Motoryzacyjnego Grupy Lellek.

[…]

Auto Gazda z czwartym salonem Citroena

Firma Auto Gazda, jeden z największych dealerów na Śląsku, otworzył nowy salon Citroena w Gliwicach. Ma on powierzchnię 350 m2 i sprzedawane są w nim samochody nowe (osobowe i dostawcze) oraz używane. Na miejscu znajduje się również zaplecze serwisowe o powierzchni 400 m2.

[…]

Płynność dealera jest często złudna

O tym, jak rosnąć z głową, pamiętając o płynności finansowej oraz dlaczego wskaźniki „bankowe” są niekiedy istotniejsze niż sam zysk – rozmawiamy z Bogusławem Kowalskim, prezesem grupy Auto Idea, posiadającej autoryzacje marek Mercedes-Benz oraz Mazda.

[…]

Dealerzy po pracy: Jerzy Mazur

Jerzy Mazur, dealer Nissana z Wałbrzycha, to człowiek, który swoimi pasjami mógłby obdzielić kilka osób. Kierowca rajdowy i wyścigowy, założyciel i właściciel muzeum – to tylko niektóre jego zajęcia.

[…]

Pomoc w rytmie zumby

Udział w charytatywnych maratonach zumby, finansowanie sprzętu rehabilitacyjnego i opieka nad autami służącymi niepełnosprawnym dzieciom – to tylko część działań dobroczynnych, jakie realizuje Grupa Dąbrowscy z Zabrza.

[…]

Wierni Renault

Bronisław Górny i Władysław Poczynek od lat rozwijają firmę, doskonaląc poszczególne obszary jej działania. Zapowiadają też inwestycję, planowaną z myślą o koncernie Renault, z którym związani są od początku obecności na dealerskim rynku.

[…]

Gra niewarta świeczki?

Allegro jest najlepiej rozpoznawalną marką spośród wszystkich polskich e-serwisów aukcyjnych. Czy biorąc pod uwagę choćby ten fakt, jest to dobry kanał sprzedaży części dla dealerów?

[…]

Dwa otwarcia firmy Prasek

Końcówka roku obfituje w ważne wydarzenia dla firmy M. i R. Prasek. W październiku dealer oficjalnie otworzył salon Hyundaia w Radomiu. Nowy obiekt jest jednym z pięciu w Polsce zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi standardami koreańskiej marki.

[…]

10 lat, czyli tam i z powrotem

Kiedy biorę do ręki pierwsze numery „Dealera” z 2007 roku, główna refleksja jest w zasadzie tylko jedna. Przynajmniej połowa tekstów, jedynie po drobnych poprawkach, mogłaby się ukazać i dziś.

[…]

Car sharing nabiera rozpędu

Usługa wypożyczania aut na minuty wkracza do kolejnych miast. Od października car sharing działa również – po Krakowie i Warszawie – we Wrocławiu i w Poznaniu. Usługę oferuje w obydwu miastach Traficar, udostępniając kierowcom w sumie 150 pojazdów Renault Clio (cała flota Traficara liczy obecnie 800 pojazdów – 100 Opli Corsa i 700 Renault Clio).

[…]

Skoda Korczyk prezentuje Skodę Karoq!

W piątkowy wieczór 17 listopada w siedzibie firmy Korczyk w Bielsku-Białej odbyła się prezentacja nowej Skody Karoq. W wydarzeniu wzięli udział goście salonu, stali klienci firmy, a także cały zespół #KorczykTeam. […]

Nadchodzą „elektryki”

Jeszcze ich nie widać, ale gdy masowo wyjadą na ulicę, mają zmienić motoryzację nie do poznania. Niestety dealerzy, choć przyznają, że od aut elektrycznych raczej nie uciekniemy, nie bardzo wiedzą, jak przekuć spodziewaną rewolucję w biznesowy sukces.

[…]

Strona 1 z 812345...Ostatnia »