Aktualności

Zmiany w kierownictwie BMW Group Polska

Po trzech i pół roku pracy Christian Haririan ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego polskiego oddziału BMW. Jego obowiązki od 1 maja 2024 r. przejmie Alexander Baraka.

Christian Haririan, który nadzorował obecność niemieckiej marki premium nad Wisłą od września 2020 r., przeniesie się do Azji, gdzie będzie zarządzał działaniami brandu na rynkach Bliskiego Wschodu. W ciągu ostatnich lat ustępujący dyrektor przyczynił się do wzmocnienia pozycji BMW w Polsce, rozbudowując sieć dealerską oraz zwiększając sprzedaż – w 2023 r. z salonów marki wyjechało łącznie 23 225 samochodów osobowych, co przełożyło się na siódmą pozycję w zestawieniu najpopularniejszych producentów.

Christiana Haririana na stanowisku dyrektora generalnego BMW Group Polska zastąpi Alexander Baraka, który poprzednie lata spędził w Tajlandii, jako prezes tamtejszej filii marki. Nowy szef  jest związany z grupą BMW od 2005 roku. W tym okresie zdobywał doświadczenie na rynkach całego świata m.in. w Niemczech, Hiszpanii oraz RPA.

W rejonie Afryki Południowej oraz Subsaharyjskiej pełnił funkcję nadzorczą jako dyrektor generalny BMW Motorrad, by następnie awansować w roku 2017 do „rangi” dyrektora generalnego ds. zarządzania marką BMW i usług marketingowych w tym regionie. Od 2019 r. związany z Tajlandią, gdzie pod jego przewodnictwem przez kolejne cztery lata niemiecki brand każdorazowo zajmował czołowe miejsce w lokalnym segmencie premium.

Alexander Baraka stanie przed niełatwym zadaniem związanym z elektryfikacją marki w warunkach niepewnego popytu, przy jednoczesnym utrzymaniu atrakcyjnej oferty w przypadku tradycyjnych napędów. Można się również spodziewać, że nowy dyrektor BMW Group Polska będzie dążył do odzyskania prymatu w kategorii pojazdów z wyższej półki, który BMW utraciło w ostatnim czasie na rzecz Audi.  

Fot. press.bmwgroup

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Nowy format Renault
Redakcja
24/4/2024
Aktualności
Rynek „elektryków” – mniej Europy, więcej Chin
Redakcja
23/4/2024
Aktualności
Toyota ze wzrostem w I kw.
Redakcja
19/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.