Aktualności

Zasada wyruszy Maluchem do Monte Cassino

Sobiesław Zasada, najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy oraz założyciel Sobiesław Zasada Automotive i współwłaściciel Grupy Cichy-Zasada, po raz kolejny wyruszy w wyprawę Maluchem. Celem jest tym razem licząca 1700 km droga z Krakowa do Monte Cassino, tak by uczcić obchody 80. rocznicy jednej z największych bitew II wojny światowej – podaje „Gazeta Krakowska”.

Sobiesław Zasada ma już za sobą m.in. wyprawę Maluchem do Turynu | Fot. mat. prasowe

Autor książki „Szerokiej drogi” będzie przewodził grupie ośmiu Fiatów 126p, które pokonają trasę z Krakowa do Monte Cassino. Start został zaplanowany na środę 15 maja o godz. 8.00 spod Muzeum Inżynierii i Techniki przy ul. Świętego Wawrzyńca 15 w Krakowie, gdzie do 14 maja można zobaczyć samochody, które wyruszą do Włoch. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Ewy i Sobiesława Zasady Szerokiej Drogi oraz Stowarzyszenie 126 Evolution.

Sobiesław Zasada startował ze swoim pilotem Longinem Bielakiem w 1975 r. Fiatem 126 w Rajdzie Monte Carlo. Przyświecała im wówczas idea, by pokazać Polakom, dla których Maluch był wielkim marzeniem, że można przejechać nim każdą trasę. – Chcieliśmy, żeby rodacy zobaczyli, że Maluch nadaje się do wszystkiego – turystyki, jazdy po mieście, a nawet sportu [tylko 14 aut osiągnęło metę bez spóźnień, w tym seryjny Fiat 126 – red.]. I to się udało. Wszyscy byli zachwyceni, kiedy wracaliśmy małym Fiatem do fabryki w Bielsku (…) – relacjonował miesięcznikowi „Dealer” Longin Bielak, który wziął dotychczas udział wraz z Sobiesławem Zasadą w dwóch wyprawach Maluchem (pierwsza odbyła się w 2022 r. na trasie Bielsko-Biała – Turyn, druga miała miejsce rok później – uczestnicy startowali z Bielsko-Białej, by dojechać do Monte Carlo).

Uroczyste obchody 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino z udziałem najwyższych władz państwowych polskich i zagranicznych odbędą się 18 maja o godz. 16.00 na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
CSSM: Chiny przeznaczyły 231 mld dol. na rozwój branży „elektryków”
Redakcja
21/6/2024
Aktualności
Europa: maj bez rewelacji
Redakcja
20/6/2024
Aktualności
Grupa Romanowski zaprezentowała mediom nowy salon Lexusa w Kielcach
Redakcja
18/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.