Aktualności

Rząd umorzy podatek od subwencji z PFR-u

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił pod koniec czerwca, że rząd zaniecha poboru podatku od umorzonej części tarczy finansowej. Przedsiębiorcy już od dłuższego czasu postulowali, by podjęto taką decyzję.

Morawiecki tłumaczył, że rządowi zależy na rozwoju przedsiębiorstw, zwłaszcza iż w ostatnim czasie zostały one dotknięte skutkami pandemii. „Dla nas kluczowe są miejsca pracy, ich tworzenie, potencjał do powstawania nowych przedsiębiorstw gotowych do ekspansji krajowej i zagranicznej” – przekonywał premier podczas konferencji prasowej. Zdaniem Morawieckiego „to kolejny zastrzyk 10 mld zł z budżetu państwa dla przedsiębiorców”.

Działanie rządu pozytywnie ocenili przedsiębiorcy oraz Konfederacja Lewiatan. „Cieszymy się, że premier podjął decyzję o zaniechaniu poboru podatku od umorzonej części dotacji z Tarczy Finansowej. Dzięki temu tysiące poszkodowanych przedsiębiorstw będzie mogło szybciej stanąć na nogi i przyspieszyć rozwój. Od początku pandemii apelujemy o jak najszerszą pomoc dla firm. W wyjątkowej sytuacji potrzebujemy nadzwyczajnych działań” – stwierdził Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Tymczasem firmy muszą jeszcze poczekać na oficjalny dokument, który będzie uwzględniał nowe przepisy, podczas gdy rząd ma czas na jego przygotowanie do 20 lipca. Przypomnijmy, że PFR przekazał dotychczas 187 tys. decyzji o umorzeniu subwencji z tarczy finansowej na łączną kwotę 22,7 mld zł – wynika z informacji Kancelarii Premiera. O tym, jak rozliczyć subwencję z PFR-u, przeczytacie w naszym artykule.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
CSSM: Chiny przeznaczyły 231 mld dol. na rozwój branży „elektryków”
Redakcja
21/6/2024
Aktualności
Europa: maj bez rewelacji
Redakcja
20/6/2024
Aktualności
Grupa Romanowski zaprezentowała mediom nowy salon Lexusa w Kielcach
Redakcja
18/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.