Aktualności

Grupa Pietrzak i Zagato stworzyły sportowe auto. Premiera 21 lutego

Grupa Pietrzak znana jest z oryginalnych akcji marketingowych i pomysłowego prowadzenia biznesu, ale tym razem dealer poszedł o krok dalej niż dotychczas. Wraz z włoskim studiem projektowym Zagato katowicka grupa stworzyła kolekcjonerskie sportowe auto AGTZ Win Tail, którego premiera odbędzie się już 21 lutego w Mediolanie.

Wygląd pojazdu GT i jego specyfikacja są na razie owiane tajemnicą. Dealer ujawnia jednak, że model stanowi hołd dla zapomnianej ikony kultowego wyścigu 24h Le Mans. Firma przekonuje przy tym, że samochód wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających kolekcjonerów świata, którzy poszukują ekskluzywnych i awangardowych aut.

„Niewykorzystany niegdyś potencjał odrodził się dziś w postaci unikalnego samochodu, który w jedyny w swoim rodzaju sposób łączy funkcjonalność ze spektakularną sylwetką” – zapewnia dealer. Studio Zagato stworzyło projekt karoserii, a inwestor w postaci La Squadry (należącego do Grupy Pietrzak obiektu, który łączy w sobie m.in. restaurację i salon z luksusowymi autami) odpowie za sprzedaż auta i marketing przedsięwzięcia. Pojazd zostanie zaprezentowany 21 lutego w mediolańskim atelier Zagato oraz na stronie agtztwintail.com, a ponadto w kanałach społecznościowych AGTZ Twin Tail, La Squadry i Zagato.

Co ciekawe, serwis TopGear.com, który także informuje o nadchodzącej premierze AGTZ Win Tail, wymienia Astona Martina DB4 GT (1961), Alfę Romeo TZ1 i 2 (1963-1967) oraz Lancię Flaminię (1963), czyli pojazdy z nadwoziami Zagato, jako jedne z najpiękniejszych samochodów wszech czasów.

Grupa Pietrzak to wielomarkowy dealer z lokalizacjami w Jaworznie, Katowicach, Rybniku, Świętochłowicach i Warszawie, mający w swoim portfolio bogatą gamę marek samochodowych, poczynając od popularnych (Dacia, Peugeot, Opel), aż po premium (Renault, Alpine), a skończywszy na luksusowych (Ferrari, Maserati, Pagani, Koenigsegg i Bugatti).

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Tesla zlikwiduje 10 proc. etatów
Redakcja
16/4/2024
Aktualności
Już nie Milano. Nowa nazwa Alfy Romeo, która powstanie w Polsce
Redakcja
15/4/2024
Aktualności
Emisja CO2: producenci dali radę
Redakcja
12/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.