Aktualności

Wzrosty rejestracji na początku lutego

Podczas pierwszych dziesięciu dni lutego zarejestrowano 13,3 tys. szt. nowych samochodów osobowych, to o 28,2 proc. więcej niż w poprzednim roku. W analogicznym okresie przed rokiem zarejestrowano 10,3 tys. szt. „osobówek”.

Początek lutego okazał się niezły dla branży motoryzacyjnej. W pierwszej dekadzie miesiąca zarejestrowano 15,2 tys. pojazdów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 t, o 32,4 proc. więcej niż przed rokiem, kiedy na drogi wyjechało 11,5 tys. aut. Segment „osobówek” zanotował zwiększenie wolumenu sprzedaży o 28,2 proc., do 13,3 tys. pojazdów. Znaczący wzrost na rynku motoryzacyjnym zaliczyły jednak przede wszystkim lekkie samochody dostawcze. Rejestracje tych pojazdów przekroczyły 1,8 tys. szt., o 73,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Podobny wynik uzyskały także samochody użytkowe powyżej 3,5 t.

Niewielki wzrost rejestracji, co wynika w dużej mierze z tegorocznej, ostrej zimy, odnotowały motocykle – podczas pierwszych dni lutego zarejestrowano 292 pojazdy z tego segmentu, o 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Warto jednak podkreślić, że dobre rezultaty branży są w dużej mierze wynikiem korzystnego kalendarza – w 2021 r. w pierwszych dziesięciu dniach lutego były dwa dni robocze więcej. Po uwzględnieniu tych różnic sytuacja prezentuje się już zgoła inaczej – a średni dzienny spadek dla samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. wynosi 0,7 proc. 

Dane: PZPM

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Zobacz również
Aktualności
50 MWh darmowej energii
Redakcja
25/2/2021
Aktualności
Dealerzy obawiają się ofensywy „elektryków”
Redakcja
23/2/2021
Aktualności
JLR ogłasza plan na dekadę
Redakcja
22/2/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.