Aktualności

Toyota rozszerza sieć sprzedaży używanych aut w Polsce

Polski oddział Toyoty coraz bardziej stawia na auta używane. W ramach programu Pewne Auto pojawiły się już w tym roku dwa kolejne salony, a niedługo dołączy do nich nowy. Zaowocuje to w sumie 78 punktami sprzedaży używanych modeli japońskiej marki.

W bieżącym roku działy Pewne Auto zadebiutowały już w nowym salonie Toyoty w Bydgoszczy oraz w stacji Toyota Professional w Bełchatowie. Jeszcze do końca 2022 r. do sieci dołączy zaś nowy obiekt Toyoty w Poznaniu, który także będzie dysponował działem aut używanych. Oznacza to, że przed końcem roku łączna liczba punktów dealerskich, w których będzie można kupić używane samochody producenta wyniesie 78.

W pierwszym półroczu 2022 r. w ramach Toyota Pewne Auto klienci kupili 11 170 modeli z drugiej ręki, z czego 76 proc. to pojazdy Toyoty. Kierowcy najchętniej wybierali Toyotę Corollę (2134 szt.), model Yaris cieszył się zaś nieco mniejszym zainteresowaniem – 1976 szt. Używane Aurisy sprzedały się z kolei w liczbie 1094 szt., a Toyota C-HR zamknęła wolumen na poziomie 957 szt.

Pewne Auto obejmuje wszystkie punkty Toyoty oraz stacje sprzedaży samochodów użytkowych Toyota Professional. Sieć jest także stopniowo rozbudowywana o odrębne salony Toyota Pewne Auto – dotychczas takie stacje powstawały w Warszawie, Józefowie, Krakowie i Nowym Targu. Program obejmuje m.in. samochody poleasingowe, auta ekspozycyjne od dealerów oraz pojazdy pozostawiane w rozliczeniu z udokumentowaną historią.

Przypomnijmy, że Toyota Motor Corporation ma w planie zwiększenie produkcji nowych aut w okresie lipiec-wrzesień o 40 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. Plan koncernu to produkowanie średnio 850 tys. modeli miesięcznie, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 605 783 szt. W ciągu całego roku Japończycy liczą na wyprodukowanie 9,7 mln pojazdów. Przyznają jednak, że niedobór półprzewodników i rozprzestrzenianie się COVID-19 utrudniają patrzenie w przyszłość, a więc plan produkcyjny może okazać się ostatecznie niższy.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.