Aktualności

Toyota Romanowski z Lexusem w Radomiu i Kielcach

Jedna z największych grup dealerskich w Polsce, Toyota Romanowski (14. miejsce na ostatniej Liście TOP50, ze sprzedażą blisko 5,3 tys. nowych aut), zapowiedziała wprowadzenie marki Lexus do Kielc i – macierzystego dla siebie – Radomia.

Dla obu miast będzie to oficjalny debiut tego brandu premium, choć adresy, pod które się wprowadzi, są lokalnej społeczności dobrze znane, gdyż w obu miejscach funkcjonowali w przeszłości autoryzowani dealerzy (w Radomiu, przy ul. Czarnieckiego, działalność związaną z Oplem prowadził Dixi-Car; w Kielcach, przy Transportowców, CK Motors, czyli Opel i Peugeot).

Rodzina Romanowskich jest obecna na obu rynkach od lat, natomiast do tej pory reprezentowała tam sprzedażowo wyłącznie Toyotę. Z kolei z Lexusem firma związana jest od ponad półtorej dekady na rynku krakowskim, gdzie markę premium japońskiego koncernu oferuje w dwóch lokalizacjach, w tym w swojej flagowej stacji dealerskiej przy ul. Zakopiańskiej. Otwarcie kieleckiego i radomskiego Lexusa zaplanowano na wiosnę 2024 r.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
„Elektryki” problemem dla firm leasingowych
Redakcja
23/2/2024
Aktualności
Pick-upy ze wzrostem sprzedaży w Europie
Redakcja
21/2/2024
Aktualności
Europa wita rok 2024 wzrostami
Redakcja
20/2/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.