Aktualności

Toyota normalizuje produkcję

Prognozy wskazują, że w sierpniu produkcja Toyoty będzie mniejsza tylko o 2 proc. w stosunku do pierwotnych założeń.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że plany produkcyjne producentów szybko przestały być aktualne. Jeszcze w czerwcu różnica między planowaną globalną produkcją a rzeczywistymi wynikami wynosiła aż 40 proc. – oczywiście na niekorzyść producenta. Lipiec okazał się znacznie lepszy, rezultaty rozminęły się z oczekiwaniami o około 10 proc.

Jeśli wierzyć wyliczeniom, które podaje Reuters, w sierpniu sytuacja niektórych firm niemal wróci do normalności. Agencja prasowa podaje, że Toyota wyprodukuje 735 tys. samochodów, czyli tylko o 15 tys. mniej niż wstępnie zakładano. Według zaktualizowanych prognoz koncern szacuje, że w skali całego roku produkcja pojazdów spadnie – w stosunku do roku 2019 – o 9 proc.

Ale trwająca pandemia nie daje o sobie zapomnieć. Ledwie kilka dni temu u jednego z inżynierów Toyoty w głównej siedzibie koncernu w prefekturze Aichi wykryto Covid-19. To jednostkowy przypadek, ale w razie wzrostu zachorowań koncern będzie musiał ponownie zrewidować swoje prognozy.

Zdjęcie: Toyota News

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Grupa Gezet większościowym właścicielem spółki Auto Plus
Redakcja
1/4/2023
Aktualności
Bońkowscy podsumowali wyniki za 2022 rok
Redakcja
31/3/2023
Aktualności
PSPA: 10-krotny wzrost rejestracji „elektryków” w Polsce do końca dekady
Redakcja
30/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.