Aktualności

Stellantis wyłonił zarząd

Poznaliśmy skład zarządu grupy Stellantis, która powstanie w wyniku fuzji Grupy PSA z FCA. Prezesem zarządu zostanie John Elkann, a dyrektorem generalnym – Carlos Tavares.

Chociaż na zakończenie fuzji obu koncernów będziemy musieli poczekać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy – planowany termin to pierwszy kwartał 2021 r., a w tle pojawia się również wątek Komisji Europejskiej, przedstawiciele FCA i PSA postanowili już teraz ogłosić skład zarządu w nowym aliansie. Zgodnie z warunkami umowy ogłoszonej w grudniu 2019 r. zarząd Stellantis będzie składał się z 11 członków. Według informacji podanych przez FCA pięciu z nich wyznaczy włoskie przedsiębiorstwo wraz ze swoim głównym akcjonariuszem – Exor, a kolejną piątkę PSA do spółki z EPF/FFP oraz BPIFrance.

Prezesem zarządu Stellantis zostanie John Elkann, do tej pory związany z Fiatem oraz holdingiem inwestycyjnym Exor, w którym piastował najwyższe stanowiska. Wiceprezesem koncernu będzie Robert Peugeot, dyrektor generalny FFP, holdingu związanego z Grupą PSA, a funkcję dyrektora generalnego w Stellantis obejmie Carlos Tavares, dotychczasowy szef francuskiego producenta. Skład nowego zarządu zostanie zatwierdzony w drodze głosowania na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Co ciekawe, zabrakło w nim miejsca dla Mike’a Manleya, dyrektora zarządzającego Grupy FCA.

Warto przypomnieć, że na drodze fuzji między PSA a FCA stoi Komisja Europejska, która bada, czy połączenie obu firm nie naruszy europejskiego prawa antymonopolowego.

Zdjęcie: Groupe PSA, Direction de la communication

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.