Aktualności

Sobiesław Zasada wystartuje w Rajdzie Safari

Sobiesław Zasada, założyciel Sobiesław Zasada Automotive, współwłaściciel Grupy Cichy-Zasada i najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy, zapowiedział start w Rajdzie Safari, szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. 91-latek weźmie udział w imprezie, która została zaplanowana w Kenii na 24-27 czerwca br.

Informacja o tym, że Sobiesław Zasada weźmie udział w Rajdzie Safari po raz pierwszy pojawiła się na kanale dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka. „To człowiek, który zaczynał swoje starty dosłownie na gruzach powojennej rzeczywistości. Stał się jedynym Polakiem, który był oficjalnym kierowcą największych zagranicznych teamów rajdowych, takich jak Steyr, Porsche, Mercedes. Dziś wśród światowych kierowców trudno szukać jego odpowiednika” – mówi o Zasadzie w rozmowie z Interią Mikiciuk.

Zasada pojedzie Fordem Fiestą Rally3 (jego pilotem będzie Tomasz Borysławski), czyli rajdówką najnowszej generacji, wyposażoną w 1,5-litrowy silnik EcoBoost o mocy 215 KM. W rajdzie będzie ponadto uczestniczył wnuk Sobiesława Zasady, Daniel Chwist, który wystartuje z Kamilem Hellerem Fordem Fiestą R5 przygotowaną przez angielski oddział M-Sportu.

Tomasz Borysławski przekonuje, że „celem jest meta”. „Pan Sobiesław w 1997 roku, podczas poprzedniego startu w Kenii, dzięki taktyce, dojechał do mety na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej. Plan na ten rok jest podobny. Liczyć się będzie bowiem meta, a nie walka na OS-ach” – zdradza Interii Borysławski.

Były rajdowy mistrz Europy i Polski po raz ostatni zmierzył się z trasą Rajdu Safari 24 lata temu. W trakcie swojej kariery 148 razy stawał na najwyższym stopniu podium. W gablocie Sobiesława Zasady znajdują się trzy złote oraz trzy srebrne medale mistrzostw Europy, a do tego dochodzi 11 tytułów mistrza Polski.

Źródło: YouTube / Patryk Mikiciuk, Interia.pl
Fot. YouTube / Patryk Mikiciuk

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dealerzy rozliczają subwencję z PFR-u
Redakcja
22/6/2021
Aktualności
Jakościowe „używki” na wagę złota
Redakcja
21/6/2021
Aktualności
Nowe informacje o programie „Mój elektryk”. Wciąż mało szczegółów
Redakcja
18/6/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.