Aktualności

RiA z pierwszym takim Stellantis Housem

RiA, dealer Peugeota, Opla, Citroëna oraz Fiata, otworzyła oficjalnie 8 grudnia Stellantis House w Stalowej Woli (Jamnica 160). To pierwszy obiekt w Polsce zgodny z najnowszymi standardami koncernu. Budowa rozpoczęła się w lutym, a zakończyła w październiku.

Firma działa w Stalowej Woli już od 1999 r. jako autoryzowany dealer Peugeota, który włączył w tym roku do swojej oferty także marki Opel, Citroën oraz Fiat. RiA na tym jednak nie poprzestaje i w pierwszym półroczu 2024 r. planuje rozszerzyć dotychczasowe portfolio o piątą markę, a prawdopodobnie również dwie autoryzacje już wyłącznie serwisowe.

Macierzysty obiekt dealera, mający 1100 m² powierzchni, został połączony z nową stacją, która liczy z kolei 1200 m², co daje w sumie 2300 m². Na ekspozycji każdego z czterech salonów jest miejsce dla trzech aut. Serwis składa się zaś z dziewięciu stanowisk. – To pierwszy w Polsce Stellantis House zgodny z najnowszymi normami architektonicznymi, jak i dekoratorskimi koncernu (kolorystyka, meble itd.) – mówi Marcin Pawlina, prezes zarządu RiA.

Przedsiębiorstwo ma też w Stalowej Woli blacharnię-lakiernię (455 m²), salon samochodów używanych Spoticar (z placem ekspozycyjnym na 160 pojazdów), a ponadto SKP, myjnię oraz stację paliw.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
„Elektryki” problemem dla firm leasingowych
Redakcja
23/2/2024
Aktualności
Pick-upy ze wzrostem sprzedaży w Europie
Redakcja
21/2/2024
Aktualności
Europa wita rok 2024 wzrostami
Redakcja
20/2/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.