Aktualności

Renault Zoe w Niemczech bez opłat za użytkowanie

Skala dopłat do samochodów niskoemisyjnych u naszego zachodniego sąsiada sprawiła, że niektóre modele są oferowane praktycznie za darmo. Klienci zainteresowani wzięciem auta w leasing muszą uiścić jedynie opłatę początkową i końcową.

Niemcy są jednym z europejskich liderów w kwestii propagowania elektromobilności. Zachęty ze strony rządu obejmują wysokie kwoty dofinansowania (do 9 tys. euro) oraz ulgi podatkowe. Wielkość państwowej pomocy okazała się na tyle duża, że Autohaus Koenig, sieć dealerów Renault, która obejmuje ponad 50 punktów na terenie kraju, stworzyła ofertę leasingu Renault Zoe, w ramach której dopłata pokrywa… koszty posiadania samochodu. Nabywcy pozostaje jedynie pokrycie opłaty wstępnej i ewentualnie końcowej, jeśli zdecyduje się na wykupienie pojazdu. Wystarczyło 20 dni, aby wysłano 3 tys. zapytań co do zakupu auta – aż 300 klientów zdecydowało się już podpisać umowę.

Skala zainteresowania momentami przekraczała możliwości niektórych salonów. – Gdybyśmy mieli więcej pracowników sprzedaży, sprzedalibyśmy jeszcze więcej – powiedział cytowany przez Bloomberga Wolfgang Huber, szef sprzedaży samochodów elektrycznych u dealera z Berlina.

Na atrakcyjną ofertę mogą liczyć również klienci portalu Carfellows, który oferuje leasing na pojazdy niskoemisyjne. Witryna oferuje Smarta EQ w leasingu za 9,9 euro miesięcznie dla firm. Opłaty dla osób fizycznych zaczynają się od 39,9 euro.

Sporo tego… Może warto, by polskie władze – projektując krajową politykę elektromobilności – spojrzały czasem na zachód od Odry? W każdym razie efekty niemieckich dopłat, póki co biją te nasze na głowę.

Źródło: Bloomberg. Zdjęcie: Media Renault

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Pierwszy taki salon Kii w Europie
Redakcja
26/5/2022
Aktualności sponsorowany
Wszystkie dane na miejscu
Redakcja
26/5/2022
Aktualności
Popularność „elektryków” napędza ceny surowców
Redakcja
25/5/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.