Aktualności

Renault ZOE blisko spalinowej konkurencji

Elektryczny model marki Renault jest najbardziej popularnym samochodem elektrycznym w Austrii. Wyniki z lipca wskazują, że auto sprzedaje się niemal równie dobrze, jak „spalinowi” przedstawiciele segmentu.

O Renault ZOE pisaliśmy już kilkakrotnie. Niewielki model francuskiej marki bez uszczerbku przeszedł światowy kryzys związany z pandemią koronawirusa – ba, w pierwszej połowie 2020 r. zanotował 50-proc. wzrost względem ubiegłego roku. Na sukces „elektryka” złożyło się kilka czynników, a jednym z kluczowych były wysokie dopłaty w krajach, takich jak Niemcy czy Francja. Atrakcyjne warunki finansowania auta u naszych zachodnich sąsiadów doprowadziły do sytuacji, w której bonusy pokrywały koszty posiadania pojazdu – w przypadku leasingu wystarczyło dokonanie opłaty wstępnej i końcowej, jeśli interesowało nas późniejsze odkupienie pojazdu.

Źródło sukcesu Renault ZOE w Austrii ma podobne podłoże – w dopłatach. Od 1 lipca Austriacy mogą otrzymać nawet 8 tys. euro dofinansowania w przypadku pojazdów niskoemisyjnych. Na efekty nie trzeba było długo czekać – w lipcu zarejestrowano 277 egzemplarzy modelu, co daje wzrost o 433 proc. wobec tego samego okresu w 2019 r. Francuskiemu „elektrykowi” zabrakło tylko 20 sprzedanych sztuk do podium w kategorii aut subkompaktowych, które podzieliły między siebie Seat Ibiza, Skoda Fabia i Volkswagen Polo.

Zdjęcie: Media Renault

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Pierwszy taki salon Kii w Europie
Redakcja
26/5/2022
Aktualności sponsorowany
Wszystkie dane na miejscu
Redakcja
26/5/2022
Aktualności
Popularność „elektryków” napędza ceny surowców
Redakcja
25/5/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.