Aktualności

Poznańscy dealerzy wydają „ekofloty”

Firmowi klienci dealerskich salonów coraz częściej stawiają na samochody z napędami hybrydowymi lub elektrycznymi. Za przykład mogą posłużyć niedawne zakupy realizowane z udziałem dealerów z Poznania – Toyoty Bońkowscy i Bemo Motors.

Dealer Toyoty realizuje właśnie dostawę 500 egzemplarzy modelu Yaris Cross Hybrid, które zasilają flotę Żabka Polska (firma prowadząca sieć sklepów planuje do 2025 r. osiągnąć neutralność klimatyczną m.in. w zakresie bezpośrednich emisji floty pojazdów).

Pierwsze niskoemisyjne crossovery, z których będą korzystać pracownicy i współpracownicy Żabki, zostały już wydane. Reszta samochodów z pokaźnej, półtysięcznej floty ma zostać dostarczona jeszcze w tym roku.

Z kolei drugi ze wspomnianych dealerów obsługuje kontrakt dotyczący samochodów dostawczych z napędem elektrycznym. Bemo Motors odpowiada za wydanie 100 Fordów E-Transitów firmie kurierskiej GLS, która całkowitą zeroemisyjność chce osiągnąć do 2045 r.

Blisko jedna czwarta „dostawczaków” rozwozi już paczki. Pozostałe pojazdy, podobnie jak w przypadku Toyot dla Żabki, mają uzupełnić kurierski car park do końca tego roku.

Firmy, szczególnie korporacje, coraz częściej wpisują rozwój elektromobilności i neutralność klimatyczną do swoich długofalowych strategii rozwoju. Z biegiem czasu kontraktów na duże floty z nowymi napędami powinno więc pojawiać się u polskich dealerów coraz więcej.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.