Aktualności

Nowy dyrektor generalny Stellantis w Polsce

Roberto Matteucci został dyrektorem generalnym Stellantis w Polsce. Będzie odpowiadał za działalność handlową firmy i wszystkich marek, które należą do przedsiębiorstwa.

Matteucci rozpoczął karierę w 1988 r., gdy zatrudniono go w Fordzie. Następnie, już w 1996 r., dołączył do General Motors, gdzie najpierw zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży Opel Italy, a potem kolejno szefa marketingu marki Opel odpowiedzialnego za Skandynawię oraz dyrektora Opla we Włoszech. W 2008 r. awansował na stanowisko dyrektora generalnego General Motors Italy, na którym odpowiadał za marki Opel, Chevrolet i Saab. Od października 2018 r. Matteucci sprawował funkcję wiceprezesa ds. rozwoju sieci dealerskiej Groupe PSA, a w marcu 2020 r. objął stanowisko dyrektora generalnego grupy PSA w Polsce.

Koncern Stellantis powstał na początku 2021 r. jako efekt połączenia włosko-amerykańskiej grupy FCA i francuskiej Groupe PSA. To obecnie czwarty pod względem wielkości producent samochodów, w którego skład wchodzą m.in. Peugeot, Citroen, Fiat, Jeep i Opel.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Stellantis: oczekiwania amerykańskich dealerów
Redakcja
9/2/2021
Aktualności
Peugeot Austria przegrał w sądzie
Redakcja
25/3/2021
Aktualności
50 MWh darmowej energii
Artur Białek
21/3/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.