Aktualności

#MaskaDlaMedyka – dołącz do akcji

Maski ochronne to jeden z najważniejszych środków bezpieczeństwa, których potrzebuje służba zdrowia w obliczu epidemii koronawirusa. Dlatego w trosce o przedstawicieli placówek medycznych, którzy każdego dnia walczą o ludzkie życie, uruchomiona została akcja #MaskaDlaMedyka.

Akcja zrodziła się jako prywatna, oddolna inicjatywa osób, które chcą wesprzeć tych, którzy stają na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. – Zależy nam, aby każdy pracownik systemu ochrony zdrowia, narażony na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, był wyposażony w maskę zapewniającą bezpieczeństwo. Podobnie jak wolontariusze w innych krajach Europy i świata szukamy wszelkich możliwych narzędzi, pozwalających jak najszybciej zapewnić medykom ochronę – mówi Bartosz Kamiński, jeden z inicjatorów akcji.

Okazuje się bowiem, że w prosty sposób – na wysoce skuteczne maski ochronne dla personelu medycznego lub wentylatorowe aparaty wspomagające oddychanie pacjentów – mogą być przerobione maski do nurkowania produkowane przez firmę Decathlon.

Jak informują organizatorzy akcji #MaskaDlaMedyka, w ostatnich dniach do placówek ochrony zdrowia przekazano kilka tysięcy masek. Znacząca część tej puli została dostarczona dzięki uprzejmości firmy Decathlon, ale równie wielkie znaczenie mają maski przekazywane przez indywidualnych darczyńców bezpośrednio do szpitali i stacji pogotowia.

Inicjatorzy akcji #MaskaDlaMedyka szacują, że w rękach Polaków znajduje się ponad 300 tysięcy masek Easybreath SUBEA i im podobnych. Ich właściciele mogą dziś uratować wiele ludzkich żyć, przekazując je szybko i sprawnie bezpośrednio do placówek medycznych.

Więcej o akcji i o tym, jak przekazać maskę, na stronie inicjatywy #MaskaDlaMedyka: https://www.maskadlamedyka.pl/

Zdjęcie: Marta Rybicka

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Firmy z opłatą za auta spalinowe
Redakcja
11/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.