Aktualności

Maciej Klenkiewicz nowym dyrektorem zarządzającym w Nissanie

Z początkiem listopada Maciej Klenkiewicz został nowym dyrektorem zarządzającym Nissan Sales Central & Eastern Europe. Na stanowisku zastąpił Tomasza Latałę-Golisza.

Klenkiewicz może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Do Nissana trafił w 2007 r. –  wcześniej, przez przeszło 6 lat był związany z Peugeotem, a kolejno z kilkoma grupami dealerskimi, w których piastował kierownicze stanowiska.

Kariera Macieja Klenkiewicza w japońskiej marce zaczęła się od pozycji szefa polskiego rynku.  Następnie objął on funkcję dyrektora regionalnego w strukturach europejskiej centrali Nissana, zaś w 2013 r. przeniósł się do Finlandii, gdzie odpowiadał za sprzedaż na wszystkich rynkach skandynawskich i nadbałtyckich. W ostatnich latach Klenkiewicz zawiadywał natomiast działami handlowymi firmy na rynkach Azji i Oceanii jako wiceprezes ds. sprzedaży.

Do kompetencji nowego dyrektora będzie należało kierowanie strukturami Nissana w Polsce i na Ukrainie z centrali w Warszawie. Wyniki biznesowe regionu będzie raportował bezpośrednio do wiceprezesa Nissana w Europie.

„Sytuacja na rynku motoryzacyjnym zmienia się obecnie w bardzo dynamicznym tempie, tak w Polsce, jak i na Ukrainie, stawiając przed nami całkowicie nowe wyzwania. Wierzę, że w naszym regionie drzemie wielki potencjał i wraz z moim zespołem będziemy podejmować wysiłki, by nieustannie wzmacniać obecność marki na tych rynkach” – powiedział nowy szef Nissana.

Skontaktuj się z autorem
Kacper Czachor
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Tesla zlikwiduje 10 proc. etatów
Redakcja
16/4/2024
Aktualności
Już nie Milano. Nowa nazwa Alfy Romeo, która powstanie w Polsce
Redakcja
15/4/2024
Aktualności
Emisja CO2: producenci dali radę
Redakcja
12/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.