Aktualności

Kolejne zmiany w Oplu

Trwają zmiany personalne w strukturach PSA. 13 lipca stanowisko dyrektora marki Opel w Polsce obejmie Jacek Górski. Przetasowania w dyrekcji są kolejnym etapem zmian, które zarząd PSA zaczął wprowadzać w połowie marca, kiedy odwołano Wojciecha Mieczkowskiego, szefa generalnego PSA w Polsce, a jego funkcję przejął Roberto Matteucci. Można przypuszczać, że przekształcenia w firmie są związane […]

Trwają zmiany personalne w strukturach PSA. 13 lipca stanowisko dyrektora marki Opel w Polsce obejmie Jacek Górski. Przetasowania w dyrekcji są kolejnym etapem zmian, które zarząd PSA zaczął wprowadzać w połowie marca, kiedy odwołano Wojciecha Mieczkowskiego, szefa generalnego PSA w Polsce, a jego funkcję przejął Roberto Matteucci.

Można przypuszczać, że przekształcenia w firmie są związane m.in. z rozczarowującymi wynikami rejestracji samochodów marki Opel. Sprzedaż aut w pierwszym kwartale 2020 r. spadła o 65,8 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Był to najgorszy wynik wśród 20 czołowych marek na rynku. Przed zatrudnieniem Jacka Górskiego stanowisko dyrektora marki Opel w Polsce zajmował (od sierpnia 2018 r.) Grzegorz Handzlik.

Nowy szef Opla jest związany z branżą motoryzacyjną od ponad 30 lat. W jego portfolio znajdują się stanowiska menedżerskie związane ze sprzedażą i marketingiem w Polsce i za granicą. Przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach w General Motors. Od 2015 r. pełnił funkcję regionalnego dyrektora ds. obsługi posprzedażnej na Europę w firmie Jaguar Land Rover Europe w Niemczech. Jak możemy przeczytać w komunikacie importera,Roberto Matteucci wiąże z Jackiem Górskim nadzieję na wykorzystanie w pełni potencjału marki i odzyskanie udziałów na polskim rynku.

Zdjęcia: Media Opel, Wikipedia – Alexander Migl

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.