Aktualności

Jest salon Forda z autami używanymi

Obiekt przeznaczony dla samochodów z drugiej ręki otworzyła na początku czerwca firma Mirai Auto, dealer Forda z salonami w Bytomiu, Mysłowicach i Tychach. Punkt sprzedażowo-serwisowy dla „używek” mieści się w Mysłowicach przy ul. Bończyka 11.

W samym salonie prezentowanych jest kilka samochodów, natomiast łącznie na terenie nowej placówki – do obejrzenia, przetestowania i zakupu – dostępnych jest około 70 aut. To bezwypadkowe samochody, które mają nie więcej niż osiem lat, do 150 tys. km udokumentowanego przebiegu i potwierdzoną historię serwisową. Auta sprzedawane są z roczną gwarancją bez limitu kilometrów, która może być przedłużona do siedmiu lat, oraz 12-miesięcznym pakietem assistance. Można je nabyć za gotówkę, w leasingu czy pozostawiając dotychczasowy samochód w rozliczeniu.

Firma Mirai Auto uruchomiła nowy salon w ramach importerskiego programu Ford Używane, który został właśnie odnowiony. Marka chce wraz z dealerami kłaść jeszcze większy nacisk na jakość aut. Efektem przemodelowania programu mają być m.in. kolejne punkty sprzedażowo-usługowe z autami używanymi. – Dążymy do tego, aby każdy z naszych dealerów partycypujących w programie – teraz to 54 dealerstwa – wzmacniał standardy marki, programu i wartość oferty właśnie poprzez inwestycję w rozwój sprzedaży pojazdów używanych w swoich stacjach. Nasz cel jest taki, aby silnie sprofesjonalizować dział samochodów używanych i wzmocnić dochodowość płynącą z tego kanału. Na razie nie możemy zdradzać szczegółów, ale kolejne salony powstaną w centralnej części Polski – zapowiada Maciej Rajewski, odpowiadający w Ford Polska za rozwój sieci aut używanych. Sieć Ford Używane ma opierać się na już działających dealerach, a nowe salony będą powstawać głównie poprzez dostosowanie do standardów marki istniejących obiektów.

Co istotne, Ford informuje, że od października tego roku program zostanie rozszerzony o pojazdy wszystkich marek. – Docelowo chcemy, aby nasi operatorzy pozyskiwali, sprzedawali i zarabiali na pełnej gamie pojazdów, jakie oferuje motoryzacja – oczywiście w odpowiedniej hierarchii. Ford Używane jako program i nasze używane pojazdy mają być trzonem działu. W drugiej linii pojazdów będziemy oferować samochody w dodatkowym programie – „Zadbany Używany”, do którego będą kwalifikowały się wszystkie Fordy powyżej 8 lat i 150 tys. km przebiegu oraz pojazdy innych marek – precyzuje Rajewski.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.