Aktualności

Jest Grupa Cichy-Zasada! Będzie nowy lider?

Być może obserwujemy właśnie narodziny największej grupy dealerskiej w Polsce. Z dniem pierwszego października przedsiębiorstwa AHC Grupa Cichy, Rowinski-Wajdemajer oraz Auto Special utworzyły nową grupę dealerską – Cichy-Zasada.

O połączeniu kapitałowym biznesu Mirosława Cichego z częścią działalności Sobiesława Zasady mówiło się już od dawna. Rozmowy rozpoczęły się latem ubiegłego roku, a ich zwieńczeniem było zarejestrowanie spółki Cichy-Zasada w czerwcu 2020 r. Porozumienie dotyczy biznesu Mirosława Cichego (spółki AHC Grupa Cichy, Rowiński-Wajdemajer) oraz części Grupy Zasada, związanej z markami należącymi do koncernu Volkswagena ( dealerstwa Auto Special). W wyniku połączenia Grupa Cichy-Zasada będzie prowadziła działalność w zakresie sprzedaży i serwisu samochodów marek Volkswagen, VW Dostawcze, Audi, Skoda oraz SEAT w aż 22 lokalizacjach. – Moment, w którym łączymy swój potencjał, jest dla nas bardzo ważny. Oznacza rozwój i otwarcie na nowe możliwości. Nie kryjemy radości z tego, że Grupa Cichy-Zasada nabiera mocy. Będziemy zespołem niemal 1400 osób, w 22 lokalizacjach, w 8 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Koszalinie, Pile, Słupsku i Nowym Sączu. Połączenie umocni naszą pozycję rynkową i pozwoli nam lepiej przygotować się do zmian, które czekają naszą branżę  – mówi Karol Obiegły, prezes zarządu Grupy Cichy-Zasada.

Co ciekawe, połączone spółki Grupy Cichy-Zasada sprzedały w 2019 r. łącznie ponad 22,5 tys. samochodów nowych oraz 4,5 tys. pojazdów używanych. Patrząc wyłącznie na nowe auta, to wynik o ponad 1,2 tys. szt. lepszy niż ówczesnego lidera polskiej Listy TOP50, Grupy PGD-IP.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.