Aktualności

Hojne rabaty Peugeota we Włoszech

Klienci francuskiej marki we Włoszech mogą liczyć na potężne zniżki przy zakupie auta. W ramach programu Ecobonus niektóre modele Peugeota będą tańsze nawet o 11 tys. euro.

Inicjatywa jest związana z chęcią odbudowy popytu po epidemii koronawirusa. Wysokość dopłat będzie zależna od kilku czynników – wielkości samochodu oraz rodzaju napędu, ale nie spadnie poniżej 5 tys. euro. Co ciekawe ulgi obejmują nie tylko pojazdy elektryczne (choć na nich można zyskać najwięcej) i hybrydowe, ale także auta napędzane benzyną i dieslem. Dodatkowo właściciele samochodów proekologicznych mogą liczyć na preferencyjne raty w wypadku pożyczki. Większość dopłat pochodzi od importera, ale w programie biorą też udział włoscy dealerzy.

Peugeot Italia postanowił więc uprzedzić działania włoskiego rządu, który planuje wdrożyć pakiet pomocowy dla motoryzacji pod koniec lata i wyszedł z samodzielną ofertą. Co ciekawe, zachęty z obu źródeł – od importera i państwa – będzie można łączyć. Jeśli włoski Senat zaakceptuje pakiet pomocowy, włoscy kierowcy mogą stanąć przed naprawdę zachęcającą propozycją.

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.