Aktualności

Grupa Zdunek z salonem Peugeota

Już wkrótce PSA poszerzy swoją ofertę na Pomorzu. Grupa Zdunek, jeden z największych dealerów samochodowych w Polsce, planuje w najbliższych miesiącach otworzyć nowy salon Peugeota.

Ekspansja firmy to m.in. efekt współpracy, którą dealer nawiązał z PSA kilka lat temu – Peugeot będzie już trzecią marka francuskiego koncernu w portfolio grupy. Autoryzację Citroena Grupa Zdunek zdobyła w 2018 r., a ledwie kilka miesięcy temu, w kwietniu, dealer z Trójmiasta otworzył salon DS automobiles. Na tym się nie skończyło, bo latem „przecięto kolejną wstęgę” – tym razem na autoryzowanym serwisie Peugeota. I wygląda na to, że pomimo trudnego okresu dealer nie zamierza zwalniać, bo już niedługo na ul. Grunwaldzkiej 295 firma uruchomi autoryzowany salon sprzedaży francuskiej marki. Szczegółowej daty otwarcia nowego obiektu jeszcze nie znamy, ale na „premierę” nie będziemy raczej zbyt długo czekać.

Salon Peugeota będzie mieścił się tuż obok przedstawicielstwa Citroena oraz Nissana (we wspólnym, wielomarkowym obiekcie). Co ciekawe, jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, bo na początku przyszłego roku Grupa Zdunek planuje przy trójmiejskiej obwodnicy kolejne inwestycje – mowa tu o nowych salonach i nowych… markach.

Przypomnijmy, że Grupa Zdunek zajęła 18 miejsce w rankingu TOP50 dealerów za rok 2019, sprzedając 5 435 nowych aut. W 9 salonach grupy sprzedawane są obecnie samochody marek Citroen, DS., BMW, MINI, Renault, Dacia oraz Nissan. Dealer zatrudnia prawie 500 osób.

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.