Aktualności

Grupa PGD ze swoim pierwszym salonem DS-a. To już 19. marka w portfolio dealera

Grupa PGD uruchomiła nowy salon marki DS Automobiles. Obiekt o nazwie DS Store PGD Warszawa znajduje się przy ul. Krasnobrodzkiej 5 i jest pierwszym przedstawicielstwem francuskiej marki premium w Holdingu 1.

Trwa ofensywa Grupy PGD. Firma w grudniu ub.r. dokonała, poprzez zakup RRG Warszawa, największej transakcji w historii polskiego rynku dealerskiego, zostając tym samym przedstawicielem marek Renault i Dacia. W ostatnich dniach PGD wzbogaciło się z kolei o DS Automobiles, które stanowi już 19. markę w portfolio Holdingu 1. Grzegorz Szczypior, dyrektor DS-a w Grupie PGD, przekonuje, że jest to marka wciąż młoda, która nad wyraz dynamicznie znajduje sobie miejsce w wymagającej klasie premium. Jak podaje dealerstwo, pierwsze auto kupione w DS Store PGD Warszawa – DS 4 w kolorze czarnym – wyjechało już z salonu.

Salon dysponuje pełną gamą aut testowych marki, poczynając od nowego DS 3 po DS 4, a skończywszy na nowym DS 7 i DS 9 (wszystkie modele dostępne są też w wersjach E-Tense). Firma proponuje klientom promocyjny kredyt fabryczny, leasing czy najem długoterminowy. Uzupełnieniem salonu jest serwis, w ramach którego dealer oferuje klientom pakiety DS Service. Grupa PGD poza DS-em, Renault i Dacią ma także autoryzacje Alfy Romeo, Volvo, Cupry, Seata, Hyundaia, Abartha, Nissana, Forda, Opla, Fiata, Kii, Jeepa, Suzuki, Mitsubishi.

Przypomnijmy, że trzy „dealerskie” spółki Holdingu 1 (Grupa PGD, DF Grupa PGD, Westmotor Grupa PGD) wygenerowały w 2020 r. przychody na poziomie niemal 1,5 mld zł, a RRG Warszawa osiągnęło w tym czasie ponad 449 mln zł. Biorąc pod uwagę rynkową aktywność branżowego giganta, niewykluczone, że na liście największych polskich dealerów już niedługo dojdzie do zmiany – i to na najwyższym stopniu podium.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Rynek „elektryków” – mniej Europy, więcej Chin
Redakcja
23/4/2024
Aktualności
Toyota ze wzrostem w I kw.
Redakcja
19/4/2024
Aktualności
Pierwszy spadek w 2024 r.
Redakcja
18/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.