Aktualności

Grupa Cichy-Zasada ze zgodą UOKiK-u na kupno bielskiego Audi

Grupa Cichy-Zasada szykuje się do kupna zlokalizowanego w Bielsku-Białej salonu sprzedaży Audi należącego do spółki Inter-Welm. Lider polskiego rynku sprzedaży aut nowych otrzymał już zgodę od UOKiK-u na koncentrację.

Z informacji, które zostały opublikowane na stronie urzędu, wynika, że Grupa Cichy-Zasada przejmie salon przy ul. Sarni Stok 1, w którym prowadzona jest sprzedaż modeli niemieckiej marki premium (a ponadto oferowane są usługi serwisu i naprawy oraz handel częściami zamiennymi).

Na razie jednak nie jest jasne, co stanie się z pozostałymi markami dostępnymi w tej samej lokalizacji, których pełną autoryzację ma Inter-Welm, czyli Land Roverem, Jaguarem, Skodą i SsangYongiem (grupa jest też autoryzowanym partnerem serwisowym marek Bentley i Volkswagen).

Przejęcie bielskiego Audi będzie już kolejnym wzmocnieniem pozycji Grupy Cichy-Zasada w ostatnim czasie (w 2022 r. Inter-Welm zanotował – we wszystkich markach – przychody powyżej 98 mln zł). Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Grupa Cichy-Zasada wzbogaci się o cztery stołeczne salony marki Skoda (prowadzone przez Grupę Auto Wimar). Przypomnijmy: dealer zajął pierwsze miejsce na Liście TOP50 2022, z wolumenem sprzedaży nowych aut na poziomie 18,6 tys. szt.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota ze wzrostem w I kw.
Redakcja
19/4/2024
Aktualności
Pierwszy spadek w 2024 r.
Redakcja
18/4/2024
Aktualności
Samochód od dealera
Redakcja
17/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.