Aktualności

Grupa Cichy-Zasada z nowościami w gablocie

W połowie stycznia odwiedziliśmy w Poznaniu Grupę Cichy-Zasada, która otrzymała nagrodę Dealera Roku w kategorii duża grupa dealerska (dla firm, które posiadają powyżej 5 lokalizacji). Sam Mirosław Cichy odebrał nagrodę Człowieka Roku Miesięcznika Dealer.

Współwłaściciel grupy był faworytem do zwycięstwa w najbardziej osobistej kategorii Nagród Rynku Dealerskiego w zasadzie od początku. W żadnym innym głosowaniu nie było aż takiej przewagi. Laureat nagrody był bardzo aktywny w obszarze zakupów i fuzji. Po podziale spółki Krotoski-Cichy, najpierw, na początku 2020 r. – już jako szef Grupy Cichy – dokonał zakupu spółki Rowiński-Wajdemajer (z salonami Audi i Volkswagena), a następnie doprowadził do połączenia z częścią biznesu Sobiesława Zasady związanej z Grupą Volkswagena (konkretnie – ze spółką Auto Special z oddziałami w Warszawie i Krakowie). W ten sposób w październiku 2020 r. pojawiła się na polskim rynku Grupa Cichy-Zasada.

Dyplom wręczył Maciej Matelski z firmy PKO Leasing, będącej patronem nagrody Człowieka Roku Miesięcznika Dealer

Z tego powodu zarysował się też wyraźny kandydat do zwycięstwa w kategorii najlepsza duża grupa dealerska (dla firm posiadających powyżej 5 lokalizacji). Karol Obiegły, prezes zarządu Grupy Cichy-Zasada, podkreślał po dokonanej fuzji, że ostatnie ruchy – właścicielskie, kadrowe, inwestycyjne – mają możliwie najlepiej przygotować firmę do wyzwań, jakie czekają branżę w najbliższych latach (m.in. tych związanych z elektromobilnością). Firma nie wyklucza też kolejnych ruchów związanych z ekspansją terytorialną. Ręka na pulsie ma być trzymana cały czas.

Od lewej strony: Tomasz Betka, redaktor naczelny Dealera, Mirosław Cichy, współwłaściciel firmy Cichy-Zasada, Beata Zarzycka, członek zarządu, Karol Obiegły, prezes zarządu Grupy Cichy-Zasada oraz Michał Siedzieniewski, wydawca Dealera
Skontaktuj się z autorem
Piotr Lis
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.