Aktualności

Grand Wagoneer powraca po prawie 30 latach

Koncern FCA ogłosił produkcję nowych modeli Wagoneera. Luksusowy sub-brand Jeepa wróci na rynek amerykański w 2021 r.

Grand Wagoneer Concept

W Detroit zaprezentowano nowy-stary brand premium – chodzi o Wagoneer, czyli luksusową sub-markę Jeepa, która po amerykańskich drogach jeździła jeszcze w latach 90. Grand Wagoneer przeszedł do historii jako protoplasta luksusowych SUV-ów – wygląda na to, że obecne władze Jeepa chcą do tej historii nawiązać. Samochody marki będą wyposażone w napęd hybrydowy typu plug-in, by, zgodnie z planami Jeepa, zaproponować w ciągu najbliższych kilku lat „opcje elektryczne” dla wszystkich modeli.

„Nasz nowy koncept Grand Wagoneer naznacza pierwszy krok w odrodzeniu Wagoneera, prawdziwej i rzadkiej amerykańskiej ikony klasy premium. Wagoneer jest zakorzeniony w legendarnej marce Jeep (…), a jego powrót pozwala nam na ekspansję na arenę marek jeszcze wyższej klasy z wyniesionym na nowy poziom designem detali i zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i technologii” – powiedział Christian Meunier, globalny prezes marki Jeep-FCA. Według przedstawicieli koncernu design nowego modelu będzie łączył inspirację oryginałem z poszukiwaniem „nowoczesnej interpretacji luksusu i wolności”.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy Wagoneer będzie miał swoją premierę w Europie, bo rynek amerykański stanowi dla Jeepa i jego nowego brandu główny obszar zainteresowań – firma sprzedaje tam ponad milion pojazdów, kilkakrotnie więcej niż na terenie Unii Europejskiej. Samochód będzie produkowany w zakładach w Warren k. Detroit.

Zdjęcia: Media FCA

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.