Aktualności

Duda-Cars blisko przejęcia producenckiego salonu Mercedesa w Sosnowcu

Szykuje się nam niemal na pewno kolejna duża transakcja na rodzimym rynku dealerskim, polegająca na przejęciu importerskiego biznesu Mercedesa w Sosnowcu przez Duda-Cars, kojarzonego przede wszystkim ze sprzedażą aut niemieckiej marki w Poznaniu.

Pierwszy salon Mercedesa Duda-Cars powstał w 2005 r. w Poznaniu. Od tego czasu dealer dynamicznie się rozwija

Duda-Cars, autoryzowany dealer i serwis Mercedesa z Poznania, złożył 15 lutego br. do UOKiK-u wniosek o zgodę na koncentrację, która polegałaby „na nabyciu przez p. Marcina Dudę [prezesa Duda-Cars – red.] (…) 100 proc. udziałów w Mercedes-Benz Sosnowiec Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu”. Jak wynika z komunikatu urzędu antymonopolowego, sprawa jest „w toku”.

Nic jednak nie powinno stanąć na drodze kolejnego w ostatnim już czasie przejęcia ze strony firmy. Dealer nabył w ub.r. poznańskie Voyager Group, zwiększając potencjał Mercedesa, a przy tym sprzedając i serwisując samochody Mazdy oraz używane modele Jeepa i Alfy Romeo (prowadzi on ponadto w lokalizacji serwisy Lancii, Chryslera i Dodge’a). Firma znalazła się na 29. miejscu ostatniej Listy TOP50, z wynikiem 3,7 tys. sprzedanych nowych aut (+4,40 proc. r/r). Duda-Cars działa obecnie na terenie Poznania, Wrocławia, Leszna i Golęczewa, gdzie angażuje się także w sprzedaż klasycznych modeli Mercedesa.

Przypomnijmy: media informują, że w najbliższym czasie Mercedes będzie kontynuował zapoczątkowany przed laty proces, polegający na sprzedaży salonów producenckich. Dane ICDP wskazują, że w 2022 r. Mercedes dysponował trzecią pod względem przychodu siecią na terenie Europy, z wynikiem rzędu 7 mld euro, a zarazem jedną z dwóch (obok Renault), które w ostatnich latach głównie się kurczyły.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Emisja CO2: producenci dali radę
Redakcja
12/4/2024
Aktualności
Lithia Motors numerem jeden w USA
Redakcja
10/4/2024
Aktualności
Michał Streer startuje w Mistrzostwach Włoch. Pokieruje Toyotą Yaris
Redakcja
9/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.