Aktualności

Chińskie marki w Polsce: rejestracje w styczniu i lutym

Państwo Środka coraz bardziej rozpycha się w Europie, ale jak wygląda aktualna sprzedaż chińskich marek w Polsce? Samar opublikował wyniki rejestracji aut z Chin nad Wisłą, które przypadły na okres od stycznia do lutego.

W styczniu i lutym br. zarejestrowano w Polsce łącznie 533 auta chińskich marek, z czego 75 proc. stanowiły pojazdy MG (411 szt.). Jak wskazuje Samar, zapewniło to marce 27. pozycję w rankingu rejestracji wszystkich marek osobowych. MG wyprzedziło Mitsubishi (398 szt.), Jeepa (także 398 szt.) czy Fiata (353 szt.), a przy tym tylko nieznacznie ustąpiło koreańskiemu brandowi SsangYong (420 szt.). Przypomnijmy: w ub.r. auta SsangYonga sprzedały się w ciągu całego roku w liczbie 2 270 szt. (polski importer ma nadzieję, że w 2024 r. sprzeda 3,5 tys. osobowych i użytkowych modeli).

Najchętniej wybieranym samochodem był mierzący 4,6 metra MG HS (221 egz.), za którym znalazły się dwa kolejne modele od Morris Garages: MGZS (144 egz.) oraz „elektryk” MG4, z zarejestrowanymi 46 autami; to więcej niż samochody elektryczne Renault (27 szt.) czy Nissana (26 szt.).

Co ciekawe, wysoką pozycję buduje już BAIC (marka związana jest w Polsce właścicielsko z grupą dealerską PTH, która ma także pod swoimi skrzydłami SsangYonga). BAIC Auto Polska sprzedało łącznie 88 aut (w ofercie są na razie tylko auta spalinowe – więcej m.in. o tym, jak zmieni się gama modelowa BAIC nad Wisłą w naszym wywiadzie z Jerzym Prządką). Z kolei Maxus odnotował sprzedaż na poziomie 23 samochodów, a pozostałe chińskie marki ledwie przekroczyły łączną liczbę 10 zarejestrowanych pojazdów.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Emisja CO2: producenci dali radę
Redakcja
12/4/2024
Aktualności
Lithia Motors numerem jeden w USA
Redakcja
10/4/2024
Aktualności
Michał Streer startuje w Mistrzostwach Włoch. Pokieruje Toyotą Yaris
Redakcja
9/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.