Aktualności

Autotorino blisko wejścia do Polski. Gigant podpisał umowę zakupu Mercedes-Benz Warszawa

Plinio Vanini, właściciel Grupy Autotorino – największej grupy dealerskiej z włoskim rodowodem – potwierdził oficjalnie, że jego firma szykuje się do ekspansji na polski rynek. Autotorino podpisało już 6 maja z Mercedes-Benz Warszawa umowę nabycia całego pakietu udziałów stołecznego oddziału niemieckiej marki premium. Jeśli ze strony UOKiK-u pojawi się zgoda na przejęcie, transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie tego roku.

Właściciel Autotorino Plinio Vanini | Fot. BMW Group Italy

Grupa Autotorino chwali się solidnymi wynikami za ubiegły rok i zdecydowanym wzrostem na terenie kraju (wraz z ekspansją sieci do Rzymu), potwierdzając przy tym pozytywny trend w I kw. 2024 r., za którym idzie przejęcie Mercedes-Benz Warszawa. Firma nazywa to „pierwszym krokiem na ścieżce internacjonalizacji w sektorze europejskim”.

W ub.r. Grupa Autotorino sprzedała 63 tys. aut, a jej obroty zwiększyły się o 30 proc. r/r. I kw. br. zaowocował zaś obrotami na poziomie 640 mln euro, co oznacza wzrost o 24 proc. r/r. Przypomnijmy: w 2023 r. warszawski oddział Mercedesa sprzedał ponad 3 tys. aut (nowych i używanych).

„Lista TOP50 największych europejskich dealerów zdominowana jest przez firmy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec czy krajów Beneluksu, ale próżno szukać tam silnej włoskiej reprezentacji. Jedynym wyjątkiem jest Autotorino, czyli grupa, która w swoich planach uwzględnia także Polskę” – pisał we wstępie do swojego tekstu o Grupie Autotorino Artur Białek (cały artykuł do przeczytania tutaj).

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
CSSM: Chiny przeznaczyły 231 mld dol. na rozwój branży „elektryków”
Redakcja
21/6/2024
Aktualności
Europa: maj bez rewelacji
Redakcja
20/6/2024
Aktualności
Grupa Romanowski zaprezentowała mediom nowy salon Lexusa w Kielcach
Redakcja
18/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.