Aktualności

Autonomiczne auto priorytetem Apple. Gigant przyspiesza prace

Producent iPhone’a ma ambicję, by zapisać się na kartach historii motoryzacji i zostać twórcą pierwszego w pełni autonomicznego pojazdu, dlatego właśnie przyspiesza nad nim prace.

Przez ostatnie parę lat dział samochodowy Apple badał równocześnie dwie ścieżki rozwoju. Pierwsza to stworzenie modelu z ograniczonymi możliwościami samodzielnego prowadzenia, choć koncentrującego się na doznaniach z jazdy, druga –  budowa auta w pełni autonomicznego.

Jak donosi BNN Bloomberg, Kevin Lynch, wiceszef Apple do spraw technologii i dyrektor ds. oprogramowania Apple Watch, chce, aby to właśnie stworzenie całkowicie samodzielnego pojazdu stało się obecnie priorytetem firmy. Apple liczy na to, że w ciągu czterech lat stworzy w pełni autonomiczny samochód.


Mimo że część ekspertów podchodzi  sceptycznie do realizacji projektu w tak krótkim czasie, to według Apple ma być on możliwy dzięki szczegółowemu dopracowaniu oprogramowania odpowiedzialnego za funkcje samokierowania. Warto dodać, że Tesla, która także pracuje nad projektem w 100 proc. autonomicznego samochodu, wydaje się być wciąż na mało zaawansowanym etapie prac. To zaś daje szansę koncernowi z Cupertino na palmę pierwszeństwa w przełomowym dla motoryzacji projekcie.

Autonomiczny pojazd Apple miałby nie mieć kierownicy oraz pedałów, a pasażerowie mogliby siedzieć po bokach pojazdu (zwróceni do siebie jak na kanapach w  limuzynie). Co ważne,  zaawansowane rozwiązania dotyczące oprogramowania sterującego mają wkrótce trafić do testów drogowych.

Skontaktuj się z autorem
Kacper Czachor
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Duży wzrost rejestracji w Niemczech
Redakcja
6/12/2022
Aktualności
Listopad na plusie
Redakcja
5/12/2022
Aktualności
Holding 1 sfinalizował zakup RRG Warszawa
Redakcja
2/12/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.