Aktualności

Audi i BMW wstrzymują linie produkcyjne

Wojna w Ukrainie zmusiła kolejne firmy do wstrzymania produkcji aut.

Audi i BMW dołączają do marek, które dotkliwie odczuły wstrzymanie dostaw komponentów z Ukrainy. Fabryka Audi w niemieckim Ingolstadt zdecydowała się na wstrzymanie od 7 do 18 marca linii produkcyjnych odpowiedzialnych za modele A4 i A5. Z kolei w zakładzie w Neckarsulm nie będą produkowane modele A6 i A7, a wstrzymanie produkcji dotknie 10 tys. pracowników – podaje Agencja Reutera.

Agencja informuje też, że od 7 marca BMW wstrzymało montaż w głównym zakładzie marki w Monachium, a ponadto w zakładzie na terenie niemieckiego Dingolfing. Największą zmorą dla producentów jest brak wiązek kablowych, który dotyka także niemiecki koncern. Włodarze marki zdecydowali, że skrócą czas pracy w przyszłym tygodniu, choć nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać później, czyli od 14 marca.

Kryzys, który dotknął naszego wschodniego sąsiada, odbija się również na polskich zakładach produkcyjnych. Volkswagen Poznań postanowił, że od 10 marca wstrzyma czasowo produkcję swoich modeli, czego przyczyną są ostatnie zakłócenia w łańcuchach dostaw spowodowane rosyjską agresją.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota ze wzrostem w I kw.
Redakcja
19/4/2024
Aktualności
Pierwszy spadek w 2024 r.
Redakcja
18/4/2024
Aktualności
Samochód od dealera
Redakcja
17/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.