Aktualności

Appy – w pełni elektryczna miejscowość we Francji

Dzięki inicjatywie Renault wszyscy mieszkańcy Appy, odizolowanej miejscowości w Pirenejach, otrzymają samochody elektryczne. Projekt francuskiego koncernu ma na celu pokazanie, że wdrożenie elektromobilności jest możliwe w każdym zakątku Ziemi.

To nie żart. Renault we współpracy z grupą reklamową Publicis ogłosiło program, który zakłada stworzenie miejscowości, w której wszyscy kierowcy będą korzystać z aut w 100 proc. elektrycznych. W tym celu Renault przekaże mieszkańcom Appy modele popularnego Renault Zoe z możliwością użytkowania przez 3 lata. Oprócz samochodów firma zainstaluje publiczne punkty ładowania, terminale i gniazdka do zasilania w gospodarstwach domowych.

A gdzie tkwi haczyk? Appy jest jedną z najmniejszych i najbardziej izolowanych gmin we Francji. Miejscowość zamieszkuje bowiem… 25 osób (w 2010 r. o wiosce zrobiło się głośno ze względu na pierwszy od 64 lat ślub). Ewentualny sukces Renault trudno będzie zatem przełożyć na większą skalę. Przedstawiciele koncernu przekonują jednak, że zmiana nastawienia mieszkańców jest kluczem do zwiększenia zaufania w stosunku do elektrycznych aut. – Jeśli coś jest możliwe w Appy, to jest możliwe wszędzie – możemy przeczytać na stronie producenta.

Inauguracja programu nastąpiła 21 lipca w Appy, w obecności mera oraz przedstawicieli Renault.

Zdjęcia: Media Renault

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.