Księgowość

Jest już nowa wersja testowa aplikacji KSeF. Co oferuje przedsiębiorcom?

Czy warto by dealerzy zaczęli korzystać z nowego systemu e-faktur zanim stanie się on obowiązkowy? Zdania są podzielone, jednak wiemy, że wielu z Państwa rozpoczęło już testowanie nowego systemu – póki co z różnym skutkiem…
Ministerstwo Finansów udostępniło 20 października nową wersję bezpłatnej testowej aplikacji do próbnego wystawiania i odbierania faktur ustrukturyzowanych. Co oferuje nowa wersja i gdzie ją znajdziemy?

Aplikacja wprowadziła już mechanizm ostrzegania przed możliwym wystawieniem e-Faktury z tym samym numerem dokumentu transakcji lub jego duplikatu. Ciekawą opcją jest też m.in. funkcja pobierania tzw. paczki faktur z poziomu listy faktur (w ramach tego usprawnienia pojawiły się np. nowe narzędzia do wyszukiwania faktur).

Poniżej załączamy listę pozostałych zmian, które wprowadza nowa wersja testowej aplikacji:

– mechanizm walidacji sum kontrolnych NIP,

– możliwość generowania e-Faktury i UPO w formacie PDF,

– dodanie formularza skróconego dla faktury podstawowej,

– dodanie kolumn z datami na liście tokenów,

– możliwość wyszukania sesji po numerze referencyjnym w historii sesji,

– możliwość wyszukania/autouzupełniania pól w sekcji adres,

– drobniejsze usprawnienia (m.in. zmiana szaty graficznej, dodanie widoku Home AP).

Krajowa Informacja Skarbowa przypomina, że korzystanie z wersji testowej KSeF umożliwia zarządzanie uprawnieniami i tokenami oraz wystawianie, a przy tym odbieranie faktur z KSeF. Aplikacja pozwala też na podgląd faktury bez logowania się (anonimowy dostęp do e-Faktury po wskazaniu jej indywidualnych cech), weryfikację statusu wysyłki i możliwość pobrania UPO KSeF. KIS zachęca do przesyłania swoich uwag na temat oprogramowania na adres info.ksef@mf.gov.pl (w tytule e-maila wpisujemy hasło: AP_TEST) i prosi, by przy okazji testowania aplikacji (do sprawdzenia pod tym adresem) korzystać ze zanonimizowanych danych.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
REKLAMA
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.