Księgowość

Zasady prowadzenia kontroli celno-skarbowej

Wraz z powstaniem Krajowej Administracji Skarbowej pojawiła się nowa formuła kontroli celno-skarbowej, która wprowadziła nowe zasady prowadzenia kontroli podatników. Podatnik nie jest informowany o planowanym wszczęciu kontroli. Kontrolowanemu przysługuje uprawnienie do skorygowania deklaracji w terminie 14 dni od dnia doręczenia upoważnienia do przeprowadzenia kontroli. Po zakończeniu czynności kontrolnych sporządza się wynik kontroli i jego doręczenie kończy kontrolę celno-skarbową. W terminie 14 dni od dnia doręczenia wyniku kontroli można jednak skorygować uprzednio złożoną deklarację podatkową. Co ważne, od decyzji wydanej w efekcie postępowania podatkowego podatnikowi przysługuje odwołanie – do naczelnika urzędu celno-skarbowego, który wydał decyzję.

Jakie są pozostałe zasady prowadzenia kontroli celno-skarbowej? Jakie są różnice między nowym typem kontroli a kontrolą podatkową? Zagadnienie omawia Marta Szafarowska, wykładowca Dealerskiej Akademii Podatkowej.


 

Krajowa Administracja Skarbowa będzie jednym z tematów poruszanych podczas najbliższego cyklu dedykowanych szkoleń dla dealerskich księgowych
“Uszczelnianie systemu podatkowego. Zagrożenia dla dealerskiej księgowości”
 
[Przejdź na stronę szkolenia]

 

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
REKLAMA
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.