Wydarzenia

Wrocławski salon Mercedes-Benz oficjalnie otwarty


Ponad 1200 gości uczestniczyło w uroczystym otwarciu salonu Mercedes-Benz Grupy Wróbel przy ul. Granicznej we Wrocławiu. Prezentem dla uczestników wydarzenia była prezentacja F 015 Luxury in Motion – concept car niemieckiego koncernu, który po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

Grupa Wróbel przeniosła się do nowego obiektu już pod koniec ubiegłego roku. Teraz odbyło się oficjalne otwarcie salonu z udziałem licznych gości, w tym przedstawicieli najwyższych władz Mercedes-Benz Polska i klastra regionu Europy Centralnej, środowiska dealerskiego i przedstawicieli branży automotive. Wydarzenie zainaugurowało obchody okrągłej rocznicy działalności Grupy Wróbel, która w tym roku świętuje 25-lecie istnienia.

Niespodzianką dla przybyłych była prezentacja auta przyszłości F 015 Luxury in Motion. Samochód mówi i jeździ bez udziału kierownicy, a napędzają go dwa elektryczne silniki o łącznej mocy 270 KM. Całkowity zasięg elektryczno-hybrydowego układu napędowego wynosi 1100 km, z czego na samych akumulatorach można pokonać ok. 200 km. Pasażerowie mogą przy pomocy gestów intuicyjne komunikować się z pojazdem, uzupełniając je również wskazówkami głosowymi.

Uroczyste otwarcie wrocławskiego salonu odbyło się 7 kwietnia 2017 r. Obiekt Grupy Wróbel jest obecnie największym salonem Mercedes-Benz w Europie Centralnej.