Wydarzenia

Wrobud z nowym salonem Citroena i DS


Pod koniec listopada firma Wrobud z Wrocławia otworzyła dla klientów nowe salony: Citroena i DS Automobiles – marki premium koncernu PSA. Wybudowany od podstaw obiekt mieści się przy ul. Szczecińskiej 7, w sąsiedztwie dealerstwa KIA, które Wrobud prowadzi od 1998 r., jako najstarszy przedstawiciel koreańskiego producenta na Dolnym Śląsku.

Budowa stacji dealerskiej dla Citroena i DS rozpoczęła się jesienią 2018 roku. Nowo powstały kompleks to największy obiekt Citroena i DS Automobiles w Polsce – powierzchnia całkowita dwukondygnacyjnego budynku wynosi ponad 3,8 tys. m2.

Salon Citroena o powierzchni 656 m2 umożliwia prezentację 14 aut, zaś w salonie marki DS o powierzchni 386 m2 może być wyeksponowanych 6 samochodów.

W ramach inwestycji powstał również serwis, w którym wydzielono 10 stanowisk.

Załoga nowego obiektu liczy ponad 30 osób. Wrobud prognozuje roczną sprzedaż dla obu marek na poziomie 500-600 samochodów. Po oddaniu inwestycji do użytku, firma nie zwalnia tempa i planuje kolejne przedsięwzięcia. W 2020 roku rozpoczniemy rozbudowę i modernizację naszego salonu KIA – mówi Marzena Czemplik, kierownik działu marketingu w firmie Wrobud – a także budowę kolejnego wzorcowego salonu – tym razem dla marki Peugeot. Podpisaliśmy już stosowne umowy, zgodnie z harmonogramem jego otwarcie nastąpi już w 2021 r.

DS Store firmy Wrobud to jeden z czterech salonów w Polsce najmłodszej marki PSA (brand powstał w 2014 r.). Sieć sprzedaży tworzą ponadto dealerzy w Krakowie (Auto Centrum Golemo), Katowicach (Auto Gazda) i Warszawie (salon importerski). Marka wkrótce będzie miała reprezentanta także na północy kraju – w Gdańsku na przełomie stycznia i lutego punkt sprzedaży ma otworzyć Grupa Zdunek. Salon mieścić się będzie przy ul. Miałki Szlak, zaś za serwisowanie aut będzie odpowiadała stacja Citroena przy al. Grunwaldzkiej, w której znajdzie się specjalne stanowisko do obsługi DS. Będzie to jednak rozwiązanie tymczasowe, bo w 2022 r. dealer zamierza wybudować nowy DS Store przy trójmiejskiej obwodnicy.