Wydarzenia

Volvo Car Warszawa – premiera i urodziny


Trwa ofensywa modelowa Volvo. W kwietniu marka o szwedzkim rodowodzie zaprezentowała nowy model S60 – swojego reprezentanta w segmencie średniej wielkości sedanów klasy premium.

Podczas premiery odbywającej się w Volvo Car Warszawa poinformowano, że S60 będzie pierwszym Volvo produkowanym w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe klienci nie kupią nowego modelu z silnikiem diesla – dostępne będą jedynie jednostki benzynowe oraz hybrydy. Obecnie istnieje możliwość zamówienia S60 w wersji T4 (przedni napęd, moc 190 KM) i T5 (napęd przedni lub 4×4, moc 250 KM). Jeszcze w tym roku do oferty ma dołączyć mocniejsza wersja T6 (310 KM) oraz T8, czyli hybryda typu plug-in o mocy 390 KM. Ceny nowego sedana zaczynają się od 165 tys. zł brutto. Premiera modelu S60 w conecpt store Volvo Car Warszawa odbyła się na dzień przed pierwszymi „urodzinami” punktu sprzedaży szwedzkiej marki.

Z tej okazji dokonano małych podsumowań. Przez rok showroom przy Marszałkowskiej odwiedziło 15 tys. osób. Przyjęto tu zamówienia na 300 nowych Volvo i wydano 200 pojazdów. Przeprowadzono także 500 jazd testowych. W obiekcie zlokalizowanym w samym centrum Warszawy uruchomiono również sprzedaż samochodów używanych. A jako że punkt Volvo Car Warszawa z założenia ma nie tylko sprzedawać, ale być też miejscem spotkań, to przez ostatni rok zorganizowano tu około 100 różnego rodzaju wydarzeń.