Wydarzenia

Trzeci salon Audi Grupy Lellek


Zmienił się dealer Audi w Katowicach. Firmę Noma2 zastąpiła Lellek Group. Klienci nadal jednak znajdą lokalnego dealera Audi przy ul. Kościuszki 328.

– W marcu rozpoczęliśmy działalność jako dealer marki Audi w Katowicach. Stało się to poprzez nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Noma2, w tym obiektu marki Audi. Aktualnie salon przy ul. Kościuszki przechodzi rewitalizację. Docelowo będzie on również rozbudowany. Powierzchnia ekspozycyjna powiększy się blisko dwukrotnie – tak, aby możliwa była prezentacja wszystkich modeli z gamy marki Audi. Przebudowa salonu powinna zostać sfinalizowana pod koniec 2020 r. W dalszej kolejności rozbudowane zostanie także zaplecze serwisowe – mówi Jarosław Wojas, dyrektor zarządzający Lellek Katowice.

Noma2 była dealerem Audi przez ponad 20 lat, od 1998 r. W salonie przy ul. Kościuszki działała od 2007 r. Po ostatniej transakcji Grupa Noma nadal prowadzi dealerstwo marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Katowicach i Skody w Tarnowskich Górach. W tej drugiej lokalizacji firma prowadzi także ASO Volkswagena. Z kolei dla Lellek Group katowicki salon Audi to już trzecie dealerstwo tej marki. Pozostałe funkcjonują w Gliwicach i Opolu. Wywodząca się ze Sławic koło Opola Lellek Group obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Oprócz Audi dealer związany jest z markami Porsche, SEAT, Skoda i Volkswagen. Lellek Group to aktualnie 12. największy dealer w Polsce. W 2018 r. sprzedał ponad 7,2 tys. samochodów nowych i blisko 1,1 tys. używanych.