Wydarzenia

Toyota Walder stawia na „używki”


Walder Plus Samochody Używane z Gwarancją – tak nazywa się punkt sprzedaży „używek”, który uruchomiła w połowie sierpnia w Gdańsku grupa Toyota Walder (autoryzacje Toyoty w Rumii i Chwaszczynie, do dealera należy również punkt Lexus Trójmiasto na terenie Gdyni).

Jak zaznacza Mariusz Kubiak, dyrektor zarządzający Toyota Walder, dużą zaletą punktu jest jego atrakcyjna lokalizacja. Plac mieści się przy „dealerskiej” alei Grunwaldzkiej, w otoczeniu wielu firm i biurowców, w dobrym komunikacyjnie miejscu. Nowo otwarty punkt oferuje samochody różnych marek, nie tylko „rodzimej” Toyoty. Klienci mają z czego wybierać także pod względem liczby aut. Jak na razie na placu znajduje się około 50 pojazdów, ale jego powierzchnia umożliwia ekspozycję nawet 80 aut. Samochody objęte są roczną gwarancją, posiadają udokumentowaną historię i sprawdzony stan techniczny.

Gdański punkt sprzedaży „używek” to kolejny krok pomorskiego dealera w rozwoju sprzedaży aut używanych. Od dłuższego czasu Toyota Walder z powodzeniem sprzedaje auta używane w Chwaszczynie i Rumii, gdzie posiada autoryzowane salony samochodów nowych. – W tym roku planujemy tam sprzedać łącznie 800 „używek”. Jeśli zaś chodzi o świeżo uruchomiony punkt w Gdańsku, za wcześnie jeszcze, by prognozować wolumen. Sami jesteśmy ciekawi, jak sprawdzi się nowy punkt, dedykowany specjalnie autom używanym – mówi Mariusz Kubiak. Biorąc jednak pod uwagę rosnące zainteresowanie klientów samochodami używanymi ze sprawdzonych źródeł, prognozy są raczej optymistyczne.