Wydarzenia

Toyota Marki weszła do Poznania


W marcu 2017 r. Grupa Toyota Marki/Żerań, która jest właścicielem salonów Toyoty i Lexusa w aglomeracji warszawskiej, rozpoczęła działalność w stolicy Wielkopolski. Firma prowadzi dealerstwo Toyoty przy ul. Bobrzańskiej. Salon funkcjonuje pod nazwą handlową Toyota Poznań Centrum. Wcześniej stację dealerską japońskiej marki prowadził tu Roman Fietz, związany z Toyotą od 1992 r.

W ostatnim czasie jego salon nie radził sobie najlepiej – w ubiegłym roku wyjechało stąd niewiele ponad 200 nowych pojazdów. Dla stołecznego dealera to z kolei pierwsza inwestycja poza lokalnym rynkiem. Jednak, jak przyznaje Beata Cygan-Przygońska, współwłaścicielka firmy, właściciele nie mają obaw o nowy oddział. – Choć to pierwszy przypadek, gdy będziemy zarządzać stacją „na odległość”, to wierzę, że dzięki Jackowi Cyganowi, który będzie odpowiedzialny za poznański salon, osiągniemy sukces – mówi. Oprócz Toyota Poznań Centrum w aglomeracji Poznania działają jeszcze dwóch „toyotowców” – Toyota Bońkowscy w Komornikach i Toyota Ukleja w Suchym Lesie.

Obecnie w salonie Toyota Poznań Centrum trwa renowacja. Nowy właściciel dealerstwa zakłada, że poznański oddział przyczyni się do tego, że łączna sprzedaż firmy wyniesie około 5 tys. nowych samochodów marek Toyota i Lexus. Przypomnijmy, że w 2016 r. Grupa Toyota Marki / Żerań sprzedała 3,5 tys. samochodów, zajmując 20. miejsce na Liście TOP50.