Wydarzenia

Tarcza antykryzysowa dla dealerów w pytaniach i odpowiedziach


Bezpłatne opracowanie „Tarcza antykryzysowa dla dealerów w pytaniach i odpowiedziach” jest już dostępne do pobrania. Partnerem publikacji jest firma ING Lease (Polska) sp. z o. o.

Opracowanie zawiera m.in. odpowiedzi na ponad 60 pytań dealerów, które towarzyszyły niedawnemu bezpłatnemu szkoleniu internetowemu poświęconemu tarczy antykryzysowej. Wyjaśnienia – opracowane przez ekspertów z firmy Gekko Taxens – dotyczą m.in. dofinansowań wynagrodzeń pracowników stacji dealerskiej, możliwości zwolnienia dealerów ze składek na ZUS oraz sposobu wyliczenia wynagrodzenia i obrotu na potrzeby dokumentów towarzyszącym tarczy. W publikacji znajduje się również suplement, na który składa się zbiór kilkudziesięciu odpowiedzi na pytania dotyczące tarczy, który przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Opracowaniu towarzyszy także wideorozmowa z Małgorzatą Sobońską-Szylińską z firmy Gekko Taxens, na temat najnowszych mechanizmów wsparcia, z których mogą korzystać dealerzy w ramach Tarczy 2.0. Ekspert opowiada również o Tarczy Finansowej oferowanej przez Polski Fundusz Rozwoju i wskazuje, którymi formami wsparcia dealerzy powinni zainteresować się w pierwszej kolejności.

Bezpłatna publikacja oraz nagranie dostępne są na stronie internetowej tarcza.miesiecznikdealer.pl.