Wydarzenia

Szczytne kwestowanie


Firma Jaszpol postawiła na wielotorową pomoc potrzebującym w rodzimej Łodzi i okolicach. Jej auta wzięły udział m.in. w kilku charytatywnych licytacjach, a także uatrakcyjniły finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju wydarzeniach, które łączą aktywność sportowo-rekreacyjną uczestników
ze zbieraniem pieniędzy dla osób ciężko chorych bądź niepełnosprawnych. Charytatywne biegi, zawody sportowe czy maratony zumby przyciągają coraz szersze grono uczestników – zarówno osoby prywatne, ceniące aktywność fizyczną, jak i firmy, które chcą uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności. Pod koniec maja w jednej z takich imprez wzięła udział firma Jaszpol, dealer Renault i Dacii z Łodzi.

 

Z pomocą dla funkcjonariuszy

Charytatywny event sportowo-taneczny ,,Tanecznym krokiem do zdrowia” odbył się na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego mieszącej się w Łodzi przy ul. Milionowej 12. Wydarzenie zostało zorganizowane, by zebrać pieniądze na leczenie dwóch ciężko rannych funkcjonariuszy straży pożarnej i policji, którzy ucierpieli w czasie służby, na skutek wybuchu nielegalnych materiałów pirotechnicznych. Strażak, asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski, doznał ciężkich obrażeń ciała w postaci ran oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Lekarze cały czas walczą o to, by funkcjonariusz nie stracił wzroku. Z kolei policjant, st. sierż. Marcin Miniak, doznał uszkodzenia ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni (co zakończyło się utratą palców i licznymi uszkodzeniami lewej
ręki), a także poparzeń powiek, uszkodzenia wzroku oraz znacznego uszkodzenia słuchu (konieczna jest m.in. rekonstrukcja błony bębenkowej). Obaj funkcjonariusze wymagają ciągłego i długofalowego leczenia.

W maju firma Jaszpol uczestniczyła w charytatywnym evencie sportowo-tanecznym „Tanecznym krokiem do zdrowia”. Dealer przekazał na licytację Renault Clio na weekend z pełnym bakiem

 

Majowy event charytatywny pełen był różnych atrakcji. Przyciągnął około 500 uczestników, którzy mogli m.in. wziąć udział w maratonie zumby, obejrzeć występy zespołów tanecznych i wokalnych czy pokazy policji i straży pożarnej, w tym również Dziecięcej Drużyny Pożarniczej Mała Straż. Jedną z atrakcji dla dorosłych uczestników imprezy przygotowała firma Jaszpol. – Organizatorzy zaprosili nas do udziału w wydarzeniu, a wiedząc, że realizuje ono szczytny cel, z chęcią przekazaliśmy na charytatywną licytację nasze Renault Clio na weekend z pełnym bakiem – mówi Beata Cyrulińska, kierownik działu marketingu firmy Jaszpol. Licytacja auta na weekend cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania. Współorganizatorem imprezy była fundacja Mała Straż, zajmująca się m.in. edukowaniem dzieci z zakresu wiedzy o pożarnictwie i zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz udzielania pomocy ofiarom pożarów. – Cieszymy się, że w wydarzeniu wzięło udział wiele dzieci, którym mogliśmy przy tej okazji pokazać, jak ważna i trudna jest służba funkcjonariuszy mundurowych – mówi Emilia Karpicka-Jadczak, prezes fundacji Mała Straż.

 

Bal dla hospicjum

W styczniu firma Jaszpol uczestniczyła w innej dobroczynnej imprezie – IV Balu Charytatywnym na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Zgierzu. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Jaszpol został jednym z partnerów wydarzenia. Bal uświetniła aukcja dobroczynna, na której licytowano przedmioty bądź usługi przekazane na ten cel przez uczestników imprezy. – Zarząd firmy Jaszpol aktywnie wsparł tę inicjatywę, wystawiając na licytację dwa samochody na weekend z pełnym bakiem: Renault Talisman i Renault Kadjar – mówi Beata Cyrulińska. Działalność charytatywna dealera to nie tylko licytacje firmowych aut. W zeszłym roku firma zrealizowała wyjątkowe zlecenie na auto, które służy osobom niepełnosprawnym pozostającym pod opieką Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu. To organizacja niedochodowa, o statusie organizacji pożytku publicznego, która świadczy wielokierunkowe, kompleksowe wsparcie osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom w różnych okresach życia. Od 35 lat współtworzy ona – w porozumieniu z samorządem i PFRON-em – kompleksowy model wsparcia osób z niepełnosprawnością „Niezależne Życie”. Prowadzi też liczne placówki zapewniające leczenie, rehabilitację i przystosowanie do samodzielności. Jednym z zadań Stowarzyszenia jest również transport osób z niepełnosprawnością do miejsc, w których przechodzą rehabilitację społeczno-zawodową. W szerokim spektrum działania organizacji niezbędne jest więc posiadanie odpowiednio dopasowanego auta. – W związku z potrzebą wymiany wyeksploatowanych pojazdów oraz większym zapotrzebowaniem na transport ze strony naszych uczestników zwróciliśmy się do firmy Jaszpol z prośbą o przygotowanie oferty na realizację odpowiedniego dla nas samochodu. Zakup pojazdu był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków PFRON-u. Realizacja zamówienia wymagała także odpowiedniego załatwienia formalności i przygotowania dokumentacji. W realizacji wszystkich procedur mogliśmy liczyć na pomoc, zrozumienie oraz doradztwo dealera – mówi Radosław Piotrowicz, przewodniczący zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu.

W zeszłym roku Jaszpol zrealizował zlecenie na 16-osobowego Renault Mastera, który służy podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu. Na przekazanie auta przyjechali prezes dealerstwa Krzysztof Jaroszewicz (trzeci z lewej), a także reprezentanci Stowarzyszenia, samorządu i PFRON-u

 

Dzięki współpracy z dealerem do Stowarzyszenia trafił 16-osobowy Renault Master. Jaszpol zadbał o to, by samochód posiadał specjalne najazdy umożliwiające wjechanie wózkiem inwalidzkim do środka. Auto jest przystosowane do przewozu dwóch wózków inwalidzkich jednocześnie. Ponadto samochód wyposażony jest w automatyczny stopień ułatwiający wejście do pojazdu, który wysuwa się po otwarciu drzwi. – To auto jest używane codziennie, każdego dnia pokonuje około 200 km. Dowozi osoby niepełnosprawne z terenu powiatu zgierskiego do naszych placówek na zajęcia terapeutyczne. Dzięki nowemu Masterowi, jesteśmy w stanie zapewnić naszym podopiecznym dostęp do kompleksowego wsparcia i umożliwić im uczestnictwo w otwartym środowisku społecznym – mówi Piotrowicz.

 

Zagrali z WOŚP

Firma Jaszpol od kilku lat wspiera także działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy okazji tegorocznego finału WOŚP wzięła udział w kilku łódzkich wydarzeniach. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Straży Miejskiej w Łodzi zorganizował największą w Polsce paradę jeźdźców i powozów konnych, połączoną z charytatywną zbiórką pieniędzy oraz wydarzeniami towarzyszącymi. – Na ulicy Piotrkowskiej powstała wioska słowiańska, w której można było spotkać wolontariuszy Sztabu WOŚP, a także pasjonatów jeździectwa, średniowiecznych klimatów oraz miłośników zjawiskowych samochodów. W wielkiej szarży uczestniczył nasz Renault Talisman oraz blisko 100 jeźdźców, powozów i zaprzęgów konnych, a także 20 zabytkowych aut klasycznych – mówi Beata Cyrulińska. Parada wystartowała z pasażu Schillera w kierunku Placu Wolności. Do szarży dołączyli również kwestujący wolontariusze WOŚP.

Jaszpol od kilku lat wspiera działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zdjęciu parada ulicą Piotrkowską podczas tegorocznego finału akcji, w której wziął udział m.in. Renault Talisman dealera

 

W ramach zbiórki pieniędzy na WOŚP Jaszpol organizował także pod Urzędem Marszałkowskim przy ul. Piłsudskiego przewozy osób oraz prezentację samochodów w trakcie jazdy. Samochody dealera prezentowano również pod Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi, gdzie również odbywała się zbiórka pieniędzy na Orkiestrę.

Przykład Jaszpolu potwierdza, że firmowe samochody świetnie sprawdzają się nie tylko na ekspozycji lub podczas jazdy testowej, ale również pomagając potrzebującym. Dzięki wsparciu dealera i zaangażowaniu w dobroczynność firmowych aut, wiele organizacji charytatywnych w Łodzi i okolicach może pomagać bardziej lub otaczać opieką większe grono potrzebujących. Osiąganie kolejnych charytatywnych celów jest możliwe dzięki otwartości na wspieranie innych, kreatywności w wykorzystaniu firmowych zasobów, a także – co nie mniej ważne – chęci działania na rzecz lokalnej społeczności. Firmie Jaszpol żadnej z tych rzeczy nie brakuje.