Wydarzenia

Sieć JLR z nowymi punktami sprzedaży


Rozrasta się sieć sprzedaży samochodów marek Jaguar Land Rover. W ostatnich miesiącach otworzone zostały dwa nowe punkty – w Warszawie oraz w Kielcach.  

Dotychczasowa warszawska reprezentacja JLR (salon i serwis przy al. Waszyngtona 50 oraz punkt sprzedaży w Galerii Panorama przy al. W. Witosa 31) powiększyła się w styczniu o nowo wybudowany salon przy ul. Wawelskiej 3D. Obiekt działa pod nazwą British Motor Club i należy do importerskiej sieci British Automotive Polska. Prowadzona jest w nim sprzedaż samochodów i części (działalność w tej lokalizacji nie obejmuje serwisu).

Z kolei w Kielcach jeszcze w ubiegłym roku firma Folwark Samochodowy, dealer Suzuki, Hyundai i Mitsubishi, otworzyła showroom pod nazwą Exclusive Motors. Punkt mieści się w centrum handlowym Echo przy ul. Świętokrzyskiej 20 i jest pierwszym miejscem oferującym marki JLR w regionie. Showroom jest zapowiedzią uruchomienia w Kielcach tradycyjnego salonu. Obiekt o powierzchni 2 tys. m2 powstanie przy ul. Transportowców. Otwarcie tego punktu zapowiedziano na pierwszy kwartał 2020 r.

W 2018 r. marki JLR zanotowały w Polsce skokowy wzrost sprzedaży. Zarejestrowano ponad 2 tys. nowych aut Land Rovera (+63,74 r/r) oraz ponad 1,5 tys. Jaguarów (+153,33 proc. r/r).