Wydarzenia

Showroom Volvo w Zielonej Górze


Za nami otwarcie kolejnego showroomu Volvo. Jest on zlokalizowany w zielonogórskiej Galerii Grafitt, a projekt realizuje Volvo Firma Karlik. Zielona Góra jest kolejnym miastem – po Poznaniu – w którym dealer postanowił prezentować w ten sposób najnowsze modele szwedzkiej marki.

– Miejsce, które stworzyliśmy w Zielonej Górze, jest odpowiedzią na doświadczenia, jakie od lat zbieramy, reprezentując markę Volvo w województwie lubuskim. Cieszymy się, że teraz, wraz z naszymi samochodami, możemy być bliżej klientów zainteresowanych marką Volvo oraz autami klasy premium. Showroom w Galerii Grafitt nie jest naszym pierwszym projektem sprzedaży samochodów w kompleksie handlowym. Po dobrych wynikach pop up stora w Starym Browarze w Poznaniu wiemy, że tego typu obiekty są dobrze postrzegane przez konsumentów – mówi Łukasz Jankowiak, regionalny dyrektor sprzedaży Volvo w Firmie Karlik. W showroomie prezentowane są m.in: modele Volvo serii 90 i akcesoria Volvo LifeStyle Collection. Oprócz możliwości zapoznania się z gamą modelową, klienci mają okazję skorzystać z jazdy testowej i zasięgnąć informacji u doradców handlowych w zakresie doboru najdogodniejszej formy finansowania lub ubezpieczenia.

Koncept prezentowania aut w showroomach w galeriach handlowych od lat sprawdza się w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. W Polsce pierwszą firmą, która zdecydowała się na tego typu prezentowanie samochodów, jeśli chodzi o markę Volvo, była firma Inter-Car II, która od kwietnia 2015 r. prowadzi stałą ekspozycję w galerii Solaris Center w Opolu.