Wydarzenia

Salon McLaren Warszawa oficjalnie otwarty


Grupa Auto Fus Group 6 czerwca zainaugurowała oficjalnie działalność swojego salonu McLarena. Tego dnia odbyła się także premiera nowego modelu GT.

Od ubiegłego roku Auto Fus Grup jest wyłącznym przedstawicielem marki McLaren w Polsce. Nowoczesny showroom McLaren Warszawa o powierzchni 230 m kw. zlokalizowany jest przy ul. Ostrobramskiej 73. – Auto Fus Group jest znane z pierwszorzędnego portfolio marek. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy zaoferować klientom produkty i usługi McLaren Automotive. Warszawska lokalizacja salonu pozwala współdziałać z klientami lokalnymi, ale też z krajów ościennych. Jestem przekonany, że teraz znacznie częściej będziemy spotykać na drogach regionu ultralekkie samochody McLarena – powiedział Piotr Fus, współwłaściciel Auto Fus Group podczas otwarcia salonu. Oprócz McLaren Warszawa w Europie Środkowo-Wschodniej działa jeszcze tylko jeden salon tej marki – mieści się on na Łotwie, a dokładnie w Rydze. Na świecie zaś funkcjonuje ponad 90 salonów w 32 krajach.

Otwarcie warszawskiej lokalizacji połączone było z polską premierą McLarena GT. To model stworzony z bardzo wytrzymałego i sztywnego włókna węglowego. Co ciekawe, waży jedynie 1530 kg, co oznacza, że jest najlżejszy w swojej klasie. Samochód wyposażony w 620-konny, 4-litrowy silnik biturbo w ciągu 9 sekund rozpędza się do prędkości 200 km/h.