Wydarzenia

Salon AMG firmy Witman coraz bliżej


Gdański przedstawiciel marki Mercedes-Benz, firma Witman, od 18-miesięcy prowadzi największą w swojej historii inwestycję. Chodzi o jedyny w Europie – i wciąż jeden z nielicznych na świecie – obiektów dedykowanych specjalnie marce Mercedes-AMG, który zbudowany zostanie w standardzie Stand Alone.

Budowa podzielona została na dwa etapy – w pierwszej kolejności powstał zbudowany od podstaw nowy serwis i salon samochodów używanych, które od września ubiegłego roku funkcjonują w swojej pełnej odsłonie. Drugi etap to trwająca budowa salonów sprzedaży nowych samochodów, która rozpoczęła się w październiku 2017 roku. Będą to dwa różne, ale połączone ze sobą obiekty.

 

Po lewej stronie, patrząc od strony Alei Grunwaldzkiej, znajdzie się salon samochodów osobowych marki Mercedes-Benz. Eksponowanych będzie tam przynajmniej 12 aut, w zależności od koncepcji ustawienia. Po prawej powstanie obiekt AMG Stand Alone. Tam przewiduje się ekspozycję nawet 11 usportowionych modeli. Ten obiekt będzie dwupoziomowy, a na górnym tarasie znajdzie się również kawiarnia.

Podczas uroczystości, zorganizowanej dla osób i firm zaangażowanych w budowę oraz mediów, dokonano zawieszenia symbolicznej wiechy, z taśmą AMG i mercedesowską gwiazdą u podstawy. – Jeszcze długa droga przed nami, ale aby zapewnić pomyślność, wieszamy symboliczną wiechę – powiedziała Olga Witman, prezes zarządu Mercedes-Benz Witman.

Planowany termin oficjalnego otwarcia nowego salonu to październik 2018 roku.