Wydarzenia

Ruszyła budowa stołecznego Ferrari


Trwają prace inwestycyjne Grupy Pietrzak przy nowym salonie Ferrari w Warszawie. Jak zapowiada Jakub Pietrzak, zarządzający włoską marką w ramach grupy, obiekt przy ul. Wirażowej zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Największy w Europie Wschodniej obiekt Ferrari zajmie powierzchnię 3 tys. m2. W salonie zlokalizowanym niedaleko warszawskiego lotniska Okęcie – oprócz ekspozycji nowych i używanych modeli samochodów Ferrari – znajdzie się też przechowalnia aut i centrum detailingowe.

Grupa Pietrzak włączyła Ferrari do swojego portfolio w 2013 r. Obecnie sieć marki w Polsce tworzą dwie lokalizacje – obiekt w Katowicach i miejski salon w Warszawie przy ul. Nowy Świat, przejęty po poprzednim dealerze Ferrari w Polsce, Grupie Zasada. Grupa Pietrzak zarządza też warszawskim serwisem Ferrari przy Al. Krakowskiej. Zastąpi go właśnie budowany obiekt przy Wirażowej. Ferrari to niejedyna luksusowa marka w ofercie Grupy Pietrzak. W 2016 r. Grupa otworzyła w Katowicach salon Maserati, a w 2017 – marki Alpine.