Wydarzenia

Pierwsze salony samochodowe 3D w Polsce od Porsche Inter Auto Polska


Tutaj nikt nie decyduje o tym, kiedy będziemy robić zakupy. Wirtualne salony 3D Porsche Inter Auto Polska dostępne są przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Jednak to, co do tej pory rozumieliśmy pod pojęciem „wirtualne”, teraz zmienia się o 180 stopni.

Samochód i mieszkanie kupimy przez Internet

Porsche Inter Auto Polska nieustannie poszukuje metod, które mogłyby zwiększyć komfort klientów podczas zakupu wymarzonego samochodu. Pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają łatwość i dostępność w korzystaniu z naszych usług również przez Internet – mówi Peter Copetti, Prezes Porsche Inter Auto Polska.

Zaufanie Polaków do transakcji internetowych rośnie. Według raportu E-Commerce 2018, przygotowanego przez zespół serwisu Interaktywnie.com, już 10% ankietowanych deklaruje dokonywanie wirtualnych płatności powyżej 10000 zł. Przykład Japonii, której mieszkańcy w sieci kupują nawet mieszkania, pokazuje jak dużą rolę w internetowych zakupach odgrywa prezentacja produktu.

Fabia i Karoq w 3D

Salony 3D Porsche Inter Auto to pierwsza tak nowatorska realizacja w kraju. Do tej pory wirtualnymi salonami nazywano przeglądarki aut, oferujące zakup przez Internet, ale bez możliwości obejrzenia i porównania realistycznych modeli.

Teraz klient może „wejść do salonu” z dowolnego miejsca na globie, skonfigurować auto, wysłać link znajomemu albo też pokazać mu propozycję swojego nowego auta na ekranie laptopa. Dodatkowo w każdej chwili podczas spaceru można porozmawiać z naszym konsultantem. Dzięki usłudze CallPage oddzwaniamy do klienta w ciągu 30 sekund – mówi Peter Copetti, Prezes Porsche Inter Auto Polska.

Przykładowy salon Skody w Katowicach to 630 metrów jasnego wnętrza, przeniesionych na ekran za pomocą technologii dostarczonej przez Wnętrza 3D. Poruszanie się ułatwiają umieszczone na podłodze znaczniki. Znajdujące się przy każdym modelu markery po kliknięciu odtworzą dla nas wideo reklamowe wybranego auta lub przeniosą do konfiguratora samochodów. Znajdziemy tu również formularze jazd próbnych czy wizyt serwisowych.

Noc z Lamborghini? Poproszę

Rynek modeli 3D w Polsce jest bardzo młody. Firma Wnętrza 3D była pionierem w tej dziedzinie. Choć przez 3 lata dorobiła się niemal 2000 realizacji, projekt dla Porsche Inter Auto był pierwszym z rynku motoryzacyjnego, i to niemałym.

Był grudzień i żeby uniknąć sezonowości, musieliśmy poczekać, aż ozdoby świąteczne znikną z salonów. 23 salony w 14 nocy – nie mogliśmy się doczekać tego maratonu skanowania! Zdarzało nam się kończyć o godzinie 7:40, kiedy pierwsi pracownicy przychodzili do salonu. Zostać zamkniętym w salonie Lamborghini, Bentley lub Porsche? Dla naszych ekip realizacyjnych to była czysta przyjemność! – mówi Juliusz Modelski z firmy Wnętrza 3D.

Kontakt: Porsche Inter Auto Polska: Konrad Mielewczyk konrad.mielewczyk@porscheinterauto.pl
Wnętrza 3D: Juliusz Modelski jm@wnetrza3d.pl

Link do realizacji: https://piap-salony3d.netlify.com/index.html