Wydarzenia

Dwa otwarcia firmy Prasek


Końcówka roku obfituje w ważne wydarzenia dla firmy M. i R. Prasek. W październiku dealer oficjalnie otworzył salon Hyundaia w Radomiu. Nowy obiekt jest jednym z pięciu w Polsce zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi standardami koreańskiej marki.

Podczas budowy salonu, która trwała niespełna rok, firma prowadziła sprzedaż koreańskich aut w zlokalizowanym nieopodal nowej siedziby salonie tymczasowym. Otwarcie nowego obiektu o powierzchni 540 m2 było połączone z przedpremierową prezentacją modelu Hyundai Kona, który w przyszłości ma zastąpić model i20. W wydarzeniu wzięli udział: Leszek Płonka, dyrektor zarządzający Hyundai Motor Poland, Sukwon Kim, prezes Hyundai Motor Poland, a także przedstawiciele drużyny siatkarskiej WKS Czarni Radom, którą dealer wspiera od kilku sezonów. W nowym obiekcie pracę znalazło 20 osób. Właściciele firmy liczą, że pierwszy pełny rok działalności nowej siedziby zaowocuje sprzedażą co najmniej 200 aut.

To jednak niejedyna zmiana dla wywodzącej się z Radomia firmy. W ostatnich tygodniach dealer uruchomił autoryzowany salon i serwis marki Peugeot w Lublinie. Jak na razie działa on w tymczasowym obiekcie zlokalizowanym przy ul. Grabskiego, planowana jest jednak budowa nowoczesnego salonu i serwisu dedykowanego francuskiej marce. Co ciekawe, w przeszłości firma Prasek prowadziła już punkt Peugeota w Lublinie. Później jedynym przedstawicielem tej marki na Lubelszczyźnie była spółka Expak. Od listopada 2016 r., gdy Expak za porozumieniem stron rozstał się z Peugeotem, francuski brand pozostawał bez autoryzowanego reprezentanta w całym województwie lubelskim.